Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 17:15
 
AGD İSTANBUL'UN FETHİNİ DİJİTAL ORTAMDA KUTLAYACAK
AGD İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümünü dijital ortamda kutlayacak Anadolu Gençlik Derneği (AGD) bu yıl koronavirüs pandemisinden dolayı İstanbul'un Fethi'nin 567. yıl dönümünü e-Fetih Şöleni ile kutlanacak.
GÜNDEM Haberi
AGD İSTANBUL'UN FETHİNİ DİJİTAL ORTAMDA KUTLAYACAK

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından her yıl büyük heyecan ile kutlanan İstanbul Fethi'nin 567. yıl dönümü bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında dijital ortamda bir dizi etkinlikle kutlanacak.
E-FETİH ŞÖLENİ 29 MAYIS 21.30'DA BAŞLAYACAK

AGD, bu yıl fetihe özel e-fetih.com isimli bir web sitesi hazırladı. Hatıra bilet oluşturanlar çekilişe katılmak için hak kazanacak. Çekiliş sonucunda kazananlara, fotoğraf makinası, Drone, tablet, akıllı bileklik verilecek.

AGD'den edinilen bilgiye göre, fetih programı 29 Mayıs Cuma saat 21.30'da başlayacak. Şölen, sosyal medya başta olmak üzere birçok mecrada yayınlanacak.

 

SALİH TURHAN'DAN E-FETİH DAVETİ

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, e-Fetih Şöleni ile ilgili sosyal medyadan paylaştığı videoda, "Stadyumdaki o fetih heyecanını tekrar yaşatmak için güzel bir hazırlık içerisindeyiz. Dijital ortamda e-Fetih programının kutlu, güzel hazırlığı yaptık. İslam dünyasından büyüklerimiz konuşacak. Mehteranın o fetih coşkusunu sizlere göstermiş olacağız. Onun dışında birçok sürprizimiz olacak. Bu sene farklılık olarak e-fetih diye başlattığımız e-bilet çalışmamız diye aktaracağımız çok güzel hazırlıklarımız var. Her birinizi 29 mayıs saat 21.30'u gösterdiğinde fethin coşkusuna bekliyoruz." dedi.

 

FETHİN HEYECANINI YAŞAMAYA VİRÜS ENGEL OLAMAZ

E-Fetih sitesinde, "Efendimizin müjdesinden gönüllere düşen bir sevda, Fatih’in emaneti kadim şehir İstanbul. Yıllardır tüm coşkumuzla koşup sarıldığımız, Ayasofya’sına hasretle baktığımız göz bebeğimiz İstanbul. Bu yıl uzak kaldık, bu yıl statlarında buluşamadık ama yürekleri birleştirmeye, heyecanı en derinden yaşamaya virüs engel olamaz. İstanbul’un Fethi’ni tüm coşku ve heyecanımızla bu yıl online olarak kutluyoruz. Çeşitli etkinliklerle heyecana ortak ol, fethin manasını birlikte yeniden yaşayalım." ifadelerine yer verildi.

 

TWİTTER'DAN ETİKET ÇALIŞMASI

AGD, sosyal medya hesaplarından bu akşam saat 21.00'da Twitter'da İstanbul'un Fethi konulu bir etiket çalışması da yapılacağını duyurdu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AGD, İSTANBUL'UN, FETHİNİ, DİJİTAL, ORTAMDA, KUTLAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı