Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 17:14
 
Ahmet Davutoğlu'na eski danışmanından pişmanlık açıklaması
Ahmet Davutoğlu’nun başkanlık döneminde strateji danışmanlığını yürüten Atılgan Bayar, Davutoğlu’nu desteklediği için pişman olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Ahmet Davutoğlu'na eski danışmanından pişmanlık açıklaması

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde strateji danışmanlığını yürüten Atılgan Bayar sosyal medya paylaşım platformu Twitter’da Davutoğlu’yla ilgili 'pişmanım' diyerek paylaşımlarda bulundu. 

Bayar, Davutoğlu’nun Ak Parti eski milletvekili Selçuk Özdağ gibilerini yanına alarak partisini ölü doğuma zorladığını savundu. 

Kendisi için partide görev beklediği eleştirilerine cevap veren Bayar bir beklentisinin olmadığını vurgulayarak şu paylaşımları yaptı:

 

"Ben Davutoğlu’nu Selçuk Özdağ gibiler olmasın diye desteklemiştim. Pişmanım. Yanılttığım birileri oldu ise özür dilerim. Beni siyaset içi bir figür olarak görenler var. Ancak benim siyasetim ile ilgili bir fikirleri yok. Ben bir partiye üye olmam. Yönetici, milletvekili gibi ünvan ve kadroları talep etmem. Gücüm de buradan gelir.
Kişisel bir şey değil bu. Benim kimseden bir talebim yok ki, bir şey kaybedeyim. Ben doğarken ölmesin diye konuştum. Tashih imkanı verdim. 2009’da ‘Davutoğlu Başbakan olacak’ diye yazdım. Devrildiği gün ise ‘Bu bir Pelikan Darbesidir’ dedim. Şimdi şunu söylüyorum: Selçuk Özdağ ile yeni hareketlerini ölü doğuma zorluyorlar."
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmet, Davutoğlu'na, eski, danışmanından, pişmanlık, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı