Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 16:38
 
AK Partili Serik Belediyesinde 500 bin liralık rüşvet sorusu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Partili Serik Belediyesi’nde ortaya çıkan 500 bin TL’lik rüşvet iddiası hakkında flaş bir soru sordu.
GÜNDEM Haberi
AK Partili Serik Belediyesinde 500 bin liralık rüşvet sorusu

AK Parti’li Serik Belediyesi’nde ortaya çıkan 500 bin TL’lik rüşvet iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “500 bin lira rüşveti kim aldı? AK Partili bir belediye başkanı 500 binlik rüşvetin hesabını soruyor. Başkan iki bakanı suçluyor açıkça” dedi.

Kılıçdaroğlu, Karar TV yayınında Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı.

AK Parti’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, bir önceki başkan Ramazan Çalık‘ın bir iş yerinden 500 bin lira aldığını ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la duruma sessiz kaldığı için tartışıp toplantıyı terk ettiğini açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin “500 bin lira rüşveti kim aldı? AK Partili bir belediye başkanı 500 binlik rüşvetin hesabını soruyor” dedi.


AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANI RÜŞVETİN HESABINI SORUYOR

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklama şunları söyledi:

    “Biz Covid-19 olayı ortaya çıkar çıkmaz kurul oluşturduk. Rapor hazırladık ve bütün tarafları gönderdik. Orada yapacağımız şeyleri anlattık. Ekonomide ne yapılabilir? Kurul oluşturduk. Önce tarım. Çalışmaları sürüyor. Türkiye buradan şöyle çıkar. Çıkıp diyeceksiniz. Bir israfı sonlandıracağım. 13 uçağım vardı, diğerlerini satıyorum. Ülke çıkarları için kullanacağım. İki ben kesinlikle rüşvet ve yolsuzluğa izin vermeyeceğim.

    “(AK Parti’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, bir önceki başkan Ramazan Çalık’ın bir iş yerinden 500 bin TL aldığını ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la duruma sessiz kaldığı için tartışıp toplantı terk ettiğini açıkladı.) 500 bin lira rüşveti kim aldı? AK Partili bir belediye başkanı 500 binlik rüşvetin hesabını soruyor. Üçüncüsü harcadığım her kuruşun hesabını millete vereceğim. Başkan iki bakanı suçluyor açıkça.”

 

BAKANLARA “ÜZERİNE GİTMİYORSANIZ YAZIKLAR OLSUN” DEMİŞTİ

Antalya’da AK Parti’li ve MHP’li belediye başkanlarının yanı sıra iki bakanın da katılımıyla telekonferans yöntemiyle bir yatırım toplantısı yapıldı. AK Partili Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, gerçekleştirilen telekonferansta daha önce görev yapan AK Parti’li belediye başkanının bir iş yerinden 500 bin lira aldığı ve bakanların konuya sessiz kaldığı gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile tartışma yaşadığını açıkladı.

Bakan Ersoy’un eski belediye başkanı döneminde bir işletmeciden 500 bin TL alındığını aktaran Enver Aputkan rüşvet imasında bulunarak “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” dedim ve toplantıdan ayrıldım” dedi.

Kaynak: (Milsa) - Milli Gazete Editör:
Etiketler: AK, Partili, Serik, Belediyesinde, 500, bin, liralık, rüşvet, sorusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı