Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 20:12
 
AKP'li belediye bakın ne satacak?
AKP yönetiminde olan Esenler Belediyesi SGK ait borçların kapatılması için görülmemiş bir yola başvurdu. Belediye, yönetimi borç karşılığında ESKON AŞ’ye ait 20 daireyi satmayı hedefliyor.
GÜNDEM Haberi
AKP'li belediye bakın ne satacak?

AKP’li Esenler Belediyesi, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan prim ve vergi borçlarına karşılık Ömür İstanbul projesinde kendisine ait çok sayıda daireyi vermeyi planlıyor. Teklif, CHP’li meclis üyelerinin “ret” oyuna karşın AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilirken Esenler Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Kemal Şahin, “Kentsel dönüşüm için yaptığınız konutları şimdi SGK borcunu ödeyemediğiniz için veriyorsunuz. Sata sata Esenler’i bitireceksiniz” dedi.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, Esenler Belediyesi ilçe meclis gündemine gelen bu projedeki dairelere ilişkin teklif tartışma yarattı. Teklifte “kentsel dönüşüm alanında kullanılmak, SGK prim borçlarına veya vergi borçlarına karşılık ilgili kurumlarla mahsuplaşmak (borcunu alacağından düşmek) yolu ve devir yapmak amacıyla mülkiyeti ESKON AŞ’ye ait 20 dairenin satın alınması” talep edildi.


 
CHP’li meclis üyesi Kemal Şahin, teklife itiraz ederek “Kentsel dönüşüm amaçlı kullanacağınızı söyleyerek, kamu yararından bahsederek 17 bin 500 metrekare inşaat alanına 55 bin metrekare inşaat yapılmasını sağladınız. Geldiğimiz noktada ESKON’dan daire satın alıp aldığınız daireleri de SGK prim borçlarımıza karşılık ilgili kurumlarla mahsuplaşacağımızı söylüyorsunuz. Daha yeni SGK prim borcumuza karşılık Oruç Reis Mahallesi’ndeki eğitim alanı olan taşınmazı devir yetkisi aldınız. Korkumuz sata sata Esenler’i bitirecek olmanız" dedi.

Teklif, CHP’li meclis üyelerinin “ret” oyuna karşın AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP'li, belediye, bakın, ne, satacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı