Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 10:54
 
AKP'li belediyeden büyük saygısızlık: Türbeye kafe açılıyor!
AKP'li Tokat Belediyesi tarafından izin verilen kafe tepkilere neden oldu. Anadolu'nun manevi önderlerinden Şeyh Meknun Hazretlerinin türbesine kafe açılması büyük bir skandala dönüştü.
GÜNDEM Haberi
AKP'li belediyeden büyük saygısızlık: Türbeye kafe açılıyor!

AKP'li Tokat Belediyesi'nin, Anadolu'nun manevi önderlerinden Şeyh Meknun Hazretlerinin türbesine kafe açmaya izin vermesi büyük tepkiye yol açtı.

Canlı müzik şeklinde faaliyet göstereceği belirtilen kafenin Anadolu'nun büyük manevi önderlerinden Şeyh Meknun Hazretlerine karşı büyük saygısızlığa dönüştü.

Belediyenin bu skandal kararına vatandaşlar büyük tepki gösterirken Müslümanların değerlerinin hedef alındığı yönünde eleştirilere neden oldu.

Başta AKP'li Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu olmak üzere belediye yöneticilerine bu saygısızlığa derhal son vermeleri çağrısı yapıldı.

Ayrıca türbenin yanına açılan tuvaletler ise belediyeye karşı gösterilen tepkinin büyümesine neden oldu.

Hassasiyet sahibi Müslümanların kutsallarına yapılan bu saygısızlığın bir an önce sonladırılması gerektiğine dair kamuoyunda sert tepkiler gösterilirken sürekli İslami hassasiyetten bahseden AKP'li yöneticilerin bu tür skandal bir karara imza atmaları ise büyük saygısızlık olarak değerlendirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP'li, belediyeden, büyük, saygısızlık:, Türbeye, kafe, açılıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı