Haber Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 12:10
 
AKP'li Kültür Bakan'dan büyük gaf! "Fatih İstanbul'u işgal etti"
AKP hükümetinin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u işgal ettiğini söyleyerek büyük bir gafa imza attı. Ersoy sonrasında açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
AKP'li Kültür Bakan'dan büyük gaf!

 

AKP hükümetinin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, NTV'de katıldığı canlı yayında Osmanlı Devleti'nin 7. padişahı Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u işgal ettiğini söyleyerek büyük bir gafa imza attı.

Kamuoyunda ve sosyal medya hesaplarında AKP'li Kültür ve Turzim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a sarf ettiği gaf sebebiyle büyük bir tepki gösterildi. Tepkiler sosyal medya platformu Twitter'da gündem oldu.

Diğer taraftan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fatih Sultan Mehmet Hazretleri'nin İstanbul'u işgal ettiğine dair sözünün ardından sosyal medya hesabı aracılığıyla açıklamada bulundu.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, "Katıldığım canlı yayında tamamen dil sürçmesinden kaynaklı yaşanan durumu yayında düzelttim ancak tekrar paylaşmakta fayda görüyorum. Önümüzdeki günlerde fethin şanına yakışır bir anma programı gerçekleştireceğimizin haberini de vermek istiyorum. Hayırlı sahurlar." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP'li, Kültür, Bakan'dan, büyük, gaf!, "Fatih, İstanbul'u, işgal, etti",
Yorumlar
Haber Yazılımı