Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 16:42
 
AKP’li Metiner, Ak Parti Döneminde Yanlış Yaptıklarını İtiraf Etti
AKP’li Metiner: İtiraf ediyorum çok yanlış yaptık, bilmeden el kaldırdık
- Haberi
AKP’li Metiner, Ak Parti Döneminde Yanlış Yaptıklarını İtiraf Etti

İstanbul Sözleşmesi’nin kabulü için evet verdiğinden dolayı çok pişman olduğunu söyleyen AKP’li Mehmet Metiner, yanlış yaptığını, milletvekillerinin neye oy verdiğini bilmeden el kaldırdığını söyledi.

AKP’li milletvekillerinin oylarıyla geçen İstanbul Sözleşmesi, aile düzenini bozduğu gerekçesiyle yine AKP’li kesimlerin hedefine oturmuştu. Eski AKP’li milletvekili Mehmet Metiner, İstanbul Sözleşmesi’nin görüşüldüğü oturumda evet oyu verdiği için çok pişman olduğunu söyledi.


İstanbul Sözleşmesi AKP’yi ikiye böldü! Kadınlar isyan etti… Erkekler Erdoğan’ı yanlış bilgilendiriyor

 


“YANLIŞ YAPTIK”

Gazete Damga’dan Ekrem Hacıhasanoğlu’na konuşan Mehmet Metiner “Kendi adıma itirafta bulunuyorum: Yanlış yaptık” dedi. Evet diyenlerin çoğunun neye oy verdiklerini bilmeden el kaldırdığını söyleyen Metiner, milletvekillerinin sırf parti grup başkanvekilleri el kaldırdıkları için el kaldırdığını anlattı. Metiner, “Partilerin grup yönetimi kendi aralarında anlaşmış olmalılar ki o anda bulunanların onayıyla kabul edildi geçti” diye konuştu.

Erdoğan, bu kez de İstanbul Sözleşmesi’ni, hedef aldı: Gözden geçirilecek


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da yönetiminde bulunduğu KADEM’in (Kadın ve Demokrasi Derneği) İstanbul Sözleşmesi’ni, savunuyor olmasını da eleştiren Mehmet Metiner, “Varlığını önemsediğim KADEM’in adeta sözleşme müdafisi bir konuma kendini düşürmesi hazin bir tablo. Kendimizi kendi değerlerimiz üzerinden tanımlamak ve savunmak varken. Canı cehenneme o sözleşme bu gidişle KADEM algısını tamamen menfiye çevirecek, biline” dedi.

TELE1

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP’li, Metiner,, Ak, Parti, Döneminde, Yanlış, Yaptıklarını, İtiraf, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı