Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:03
 
AKP'ye yakın kaynak: "Galiba Soylu'nun bileti kesildi"
İstanbul seçimlerinde hep ön planda olan Süleyman Soylu için Ankara kulislerinde çarpıcı iddialar konuşuluyor. Son iddia AKP'ye yakın bir kaynak olarak gösterildi ve ona göre Soylu'nun bileti kesildi.
GÜNDEM Haberi
AKP'ye yakın kaynak:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart seçim dönemindeki tavır ve söylemleri ile büyük tepki toplamıştı. İstanbul'un birçok semtinde mitingler yapan Soylu, AKP'nin İBB Başkanlık seçimini kaybetmesinde etkili olduğu yönünde eleştirilerin muhatabı olmuştu.

23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için yeniden sahaya çıkan Süleyman Soylu, 31 Mart seçim dönemindeki kadar sert ifadeler tercih etmiyor. Soylu'nun bazı konularda söylem değiştirdiği zaman zaman basına da yansıyor.

Öte yandan Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasındaki gerginlik de kulislerde konuşulan konular arasında yer alıyor. Tüm bunlar arasında Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında Soylu'ya ilişkin dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıdı.

"Soylu'nun biletinin kesildiği söyleniyor" diye yazan Ataklı, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerde çok ortalıkta. Adeta bir cengaver gibi geziyor. Zannedersiniz ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım değil de kendisi. O kadar çaba harcıyor bu seçimler için." diye yazdı.

 

Ne utanması var, ne de özür dilemesi.

AKP'ye yakın bir kaynağım, 'Galiba Soylu'nun bileti kesildi' dedi hafta sonu buluşup bir kahve içtiğimizde.

Şöyle açıkladı durumu; 'Dikkat edersen Soylu çok sert açıklamalar yapıyor. PKK'nın İmamoğlu ile İstanbul'a sızacağını ve kendisini bunu engellemek için ensesinde durduğunu bile söylüyor. Şimdi de Koç'a saldırıyor. Böylelikle görevden alınmasını erteletmeye çalışıyor. Erdoğan Soylu'yu kenara çekerse; 'Koç'u eleştirdiği için' dedikodusu yayacaklar.'

AKP'ye yakın dostum 'Soylu için siyasetin ilkesi pek yoktur. Görevden alınacağını hissederse yeni kurulacak partide bile görebiliriz kendisini' dedi."

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP'ye, yakın, kaynak:, "Galiba, Soylu'nun, bileti, kesildi",
Yorumlar
Haber Yazılımı