Haber Detayı
23 Ocak 2021 - Cumartesi 13:00
 
ALTINDA KRİTİK NOKTA NERESİ?
Altın fiyatları yatay bir seyirle kapattı. Gümüş ve altında yaşanan durağan seyir devam edecek mi? Altında kritik noktası neresi? Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu altın ve gümüş analizini paylaştı.
EKONOMİ Haberi
ALTINDA KRİTİK NOKTA NERESİ?

Altın fiyatları haftayı dalgalı bir seyirle kapattı. Merkez Bankası'nın faiz kararı ve ABD'de yaşanan başkanlık değişimi piyasaları durağan bir pozisyona gelmesini sağladı. Gram altın haftanın son iş gününü 442 lira seviyesinde tamamladı. Çeyrek altın ise 730 lira bandında yer aldı. Dolar ise haftayı 7 lira 41 kuruş seviyesinde tamamladı. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu ise altındaki durağanlığa dikkat çekti.

 

ALTIN YATAY SEYRETTİ
Altında yaşanan yatay seyir altının ons fiyatlarındaki dirençlerden kaynaklı olduğunu söyleyen uzmanlar altındaki yükselişin ons fiyatlarının yükselişle başlayabileceğini iddia ediyor. Altının ons fiyatı ise 1855 dolar seviyesinde haftayı tamamladı. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu twitter adresinde yaptığı açıklamada altın fiyatlarındaki yükselişin altının ons fiyatının günlük 1875 dolar seviyesini geçişle kapattığında gelebileceğini iddia etti. 21 Ocak'ta yaptığı analizde Şatıroğlu, "Altın düşen kanalı kırmaya çalışıyor. Burada güçlü dirençler bulunuyor. Bugün olmasa bile önümüzdeki süreçte buranın geçilmesini bekliyorum. 1875 seviyesinin üzerinde bir gün kalması önemli. Gümüş önden gidiyor." İfadelerini kullandı.


 

GÜMÜŞ YÜKSELECEK Mİ?
Gümüş fiyatları ise haftayı 6 lira 6 kuruş seviyesinde kapatarak altınla birlikte yatay bir pozisyon almış oldu. Gümüşün ons fiyatı ise 25.455 dolar bandında haftayyı tamamladı. Gümüşteki yükseliş algısının altınla birlikte başlayacağını söyleyen teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu,"Gümüş de dirençten geri geldi, zaten yön için altını takip etmek gerekiyor." İddiasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALTINDA, KRİTİK, NOKTA, NERESİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı