Haber Detayı
28 Aralık 2020 - Pazartesi 11:39
 
Altın ve gümüş yükselecek mi?
Altın fiyatları yeni haftaya nasıl başladı. Altın ve gümüş ilerleyen dönemde yükselecek mi? Altındaki düşüş kalıcı mı? Finans uzmanı Tunç Şatıroğlu piyasaları değerlendirdi.
EKONOMİ Haberi
Altın ve gümüş yükselecek mi?

 Altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başladı. Geçtiğimiz haftayı durağan geçiren altın fiyatlarında Merkez Bankası'nın faizleri artırması etkili oldu. Merkez Bankası 200 baz puan faizleri artırırken politika faizi yüzde 17'ye yükselmişti. Altının ons fiyatı ise haftaya yükselişle başladı. Ons fiyatı 1885 dolar seviyesine geldi. Finans uzmanı Tunç Şatıroğlu ise piyasalardaki son durumu değerlendirerek altın ve gümüşteki yükselişe dikkat çekti.


ALTIN VE GÜMÜŞ YÜKSELECEK Mİ?

Altın fiyatlarıyla birlikte dolarda düşüşe geçti 7 lira 50 kuruşun altına gerileyen dolar kuru 7 lira 49 kuruşu gördü. Gram altın fiyatları ise 454 -455 lira bandında yer alıyor. Altın ve gümüşte yaşanan yükselişin devam edeceğini iddia eden Finans uzmanı Tunç Şatıroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yeni hafta için olumlu konuştu. Şatıroğlu, "Altın fiyatlarında 1 Aralık'ta başlayan yükseliş devam ediyor. Bugün yine düşüş trendi çizgisini deneyip geri geldi ancak yükseliş kanalı içinde artmaya devam ediyor. Bugün olmasa da önümüzdeki günlerde bu direnç olarak çalışan mavi trend çizgisini yukarı kırmasını bekliyorum. Gümüş 1 Aralık'tan beri yaklaşık yüzde 19 yükseldi. Altına göre daha güçlü olduğunu anlatıyorum. Ancak yönü belirleyen altın oluyor. Altındaki yükselişlerin devam etmesiyle gümüş altına göre daha da çok artabilir." İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altın, ve, gümüş, yükselecek, mi?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı