Haber Detayı
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 01:46
 
Arslan;13 maddeyi açıkladı
Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkan adayı Fehmi Arslan Kooperatif Ortaklarının Katılımıyla Seçim Sonucunda Yönetime gelmesi halinde hayata geçireceği 13 maddeyi açıkladı. 1- Esnaf yönetim ile yüzyüze..
İLÇELER Haberi
Arslan;13 maddeyi açıkladı

Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkan adayı Fehmi Arslan Kooperatif Ortaklarının Katılımıyla Seçim Sonucunda Yönetime gelmesi halinde hayata geçireceği 13 maddeyi açıkladı.

1- Esnaf yönetim ile yüzyüze görüşecek
Kooperatife gelen tüm ortaklar hizmete uygun görülerek seçilmemizle beraber her türlü talebiyle ilgili konuları yönetimle bire bir görüşecek çözecek, taleplerini iletebilecektir. Her ortağımızla yüz yüze görüşerek taleplerin değerlendirip sorunlarının çözümü için çalışacağız

2- Esnafa Kefilsiz Kredi İmkanı
Kredi başvurularında tüm esnafımıza kefilsiz kredi imkanı sunulacak, sadece ipotek karşılığında kredi verilecektir.
Kefilsiz kredi uygulaması kooperatifin yönetim kararı olup, kooperatif ana sözleşmesi ve Halk Bankası kurallarına uygundur.

3- Hemen İcra Yoluna Gidilmeyecek
Kredisini ödeyemeyen ortak yerinde ziyaret edilerek, neden ödeme sıkıntısı çektiği sorulacak, çözüm için birlikte hareket edilecek.

4- Dijital Dönüşüm Gerçekleştireceğiz
Kurulacak sistemle tüm üyelerimiz; üyelik bilgilerini, ödeme planlarını internet ortamında online olarak takip edebilecek.

5- Yönetim kurulumuzu esnafın önerisiyle oluşturduk
14 Kişilik yönetim kurulumuzu; ziyaret ettiğimiz esnafın önerdiği, Gemlik’te esnaflık yapan, esnafın derdinden anlayan, sorunlarını bilen isimlerden seçtik.

6- Yönetim kurulu üyelerimizin dosyaları herkese açık olacak
Yönetim kurulu üyelerinin dosyaları; başkanın masasında tüm üye ve esnafımızın denetimine açık olacaktır.

7- Esnafa Eşit Şartlar Sunulacak
Hiç bir kooperatif ortağına ayrımcılık yapılmayacaktır. Kooperatif imkanlarından tüm esnafımızın eşit şartlarda faydalanması sağlanacak.

.

8- Şeffaf Yönetim Anlayışıyla Çalışacağız
Kooperatif üzerine Kayıtlı Tüm Taşınmazlar, Koop.Bütçe Durumu, Koop.Ortaklarının Çekilen ve Bekleyen Kredi Talep Dosya Sayısı Ortaklarımızla Paylaşılacaktır.

9- Girişimcilerin Yanında Olacağız
İşyeri açmak isteyen genç girişimcilere özel projeler geliştirecek, projelerine destek olacağız.

10 – Bizi Biz Yapan Değerlere Sahip Çıkacağız
Kooperatifçiliğin olmazsa olmaz değerlerine bağlı çalışacağız. Çalışmalarımızı aile sıcaklığında ve dayanışma içerisinde sürdüreceğiz.

11. Kadın Esnafımıza Destek Olacağız
Kadın esnafımızı destekleyecek, onlara yönelik özel projeler geliştirecek bir komisyon kuracağız.

12. Kredi Taleplerinde Sıra Sistemine Geçilecektir
Kredi taleplerinde sıra numarası sistemine geçilecektir. Bir önceki dosyanın işlemi tamamlanmadan, yeni gelen dosyaya öncelik verilmeyecektir.

13. Sigorta Takibi Yapılıp Mağduriyetlerin Önüne Geçilecek
Kredi çeken esnafımızın hayat sigortası yaptırması ve borcu bitene kadar her yıl yenilenmesini teşvik ve takip edilecektir. Borç sahibinin ardından ailesinin mağdur olmasına izin verilmeyecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arslan;13, maddeyi, açıkladı,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı