Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 14:04
 
ATMACA: YENİ BİR DÜNYAYI BİZ KURACAĞIZ
Saadet Partisi Bursa il başkanı Mehmet Atmaca, partisinin il divan toplantısında yaptığı açıklamada “Milli Görüşün varlık nedenlerinden biri de Kudüs meselesidir” dedi.
GÜNDEM Haberi
ATMACA: YENİ BİR DÜNYAYI BİZ KURACAĞIZ

Saadet Partisi Bursa il başkanı Mehmet Atmaca, partisinin il divan toplantısında yaptığı açıklamada “Milli Görüşün varlık nedenlerinden biri de Kudüs meselesidir” dedi.

Atmaca, Saadet Partisinin Nilüfer Plaza 16’da Ocak ayının değerlendirildiği il divan toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunarak “Kudüs müslümanlarındır ve hepsi Filistin’indir” dedi.

 

YÜZYILIN PLANINDA YAPTIĞIMIZ MÜCADELEDE HAKLI ÇIKTIK

Atmaca, Milli Görüş hareketinin varlık nedenlerden biri olan Kudüs meselesi bizi son derece üzdü. Bir yönüyle üzdü, bir yönüyle ise yapmakta olduğumuz mücadelenin anlamını tekrar ortaya koydu. Maalesef duyduğumuz Yüzyıl planı diye Kudüs'ün doğusunda bir yer Filistin'in başkenti olacak. Kudüs'ün doğusu konusunu hatırlayınız, biz ilk defa Sayın cumhurbaşkanımızdan duyduk. İslam İşbirliği Örgütü'nün toplantısında biz bekliyorduk ki, İsrail'in Kudüs'ün Başkenti açıklamasını tanımıyoruz diye beklerken, Kudüs'ün doğusu Kudüs'ün başkenti olacak açıklamasını yaptı.  Bana bu iki cümle birbirine çok yanlış geliyor, sanki birbirleriyle bağlantılı geliyor. Kudüs'ün doğusu batısı yoktur Kudüs müslümanlarındır ve hepsi Filistin’indir.  Bu dava kurulduğu günden beri  konuyu amaç edinmiş ve dert edinmiştir.  İslam dünyasına, Siyonistlerin Kudüs'ü Başkent ve büyük İsrail’i kurma amaçları olduğunu hep anlattık.

Bu gelişmeler maalesef bizi haklı çıkardı ama içe dönük düşündüğümüz zaman bunlardan ders alıp yapmakta olduğumuz bu mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bize hatırlatması ve vazifelerimizi o ciddiyette sağlaması gerekir. İnşallah Milli Görüş bir an evvel iktidara gelir ve Siyonistlerin kurmaya çalıştığı yeni dünya düzeni yerine yeni bir dünyayı inşallah kuracaktır dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATMACA:, YENİ, BİR, DÜNYAYI, BİZ, KURACAĞIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı