Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 19:26
 
BAKAN UYARDI: HOBİ BAHÇELERİ YIKILABİLİR
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli noter aracılığı ile hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşları "Satın aldığınız taşınmazlar yıkılabilir." diyerek uyardı
GÜNDEM Haberi
BAKAN UYARDI: HOBİ BAHÇELERİ YIKILABİLİR

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Noter aracılığı ile hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşlarımızı uyarıyorum; bu arazilerde hiçbir zaman hissedar olamayacaksınız ve tasarruf hakkınız bulunmayacak. Satın aldığınız taşınmazlar yıkılabilir." dedi.

Bakan Pakdemirli'nin açıklamaları şöyle:

"Özellikle corona virüs salgınından sonra vatandaşlarımızın doğayla iç içe olabildikleri hobi bahçelerine yönelik ilgisi arttı. Ne kadar güzel değil mi? Hayır değil Hobi bahçeleri yasalara uygun olmayan bir faaliyet. Cezai müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz.

Aradaki aracılar kazansın diye #tarım arazilerimizi çölleşmenin kucağına atmayacağız, suyumuzun bu kadar fütursuzca kullanılmasına müsade etmeyeceğiz, insanımızın tarıma olan ilgisinin kullanılarak kandırılmasına da göz yummayacağız!

Noter aracılığı ile hobi bahçesi arazisi satın alan vatandaşlarımızı uyarıyorum; bu arazilerde hiçbir zaman hissedar olamayacaksınız ve tasarruf hakkınız bulunmayacak. Satın aldığınız taşınmazlar yıkılabilir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, UYARDI:, HOBİ, BAHÇELERİ, YIKILABİLİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı