Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:21
 
Binali Yıldırım seçilse bile yarın yorgunluktan görevden alınabilir
Eski Milletvekili Özcan Yeniçeri, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. Yeniçeri, Yıldırım'ın görevden alınabileceğini ileri sürdü.
GÜNDEM Haberi
Binali Yıldırım seçilse bile yarın yorgunluktan görevden alınabilir

Eski MHP Ankara Milletvekili ve Yeniçağ yazarı Özcan Yeniçeri, "AK Parti giderek daha da oligarşik bir yapıya bürünüyor. Partinin her şeyi olan bir genel başkanı var. Her şeye ve her yere aday gösterilen bir de elitist bir gurubu var." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın metal yorgunluğu söylemini hatırlatan Yeniçeri, Yıldırım'la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. 

Yeniçeri, "Binalı Yıldırım seçilse bile yarın yorgunluktan görevden alınma ihtimali vardır. Bizden uyarması" ifadesini kullandı. 

Yeniçeri'nin "AK Parti oligarkları ve seçim!" başlığıyla yayımlanan yazısının bazı bölümleri şöyle;

"(...) 
Seksen iki milyonun içinden başka insan bulunamıyor, partinin üst yönetimini elinde tutan kesim seçim söz konusu olduğunda akla geliyor. Ülkeyi yöneten iktidar partisi, stratejik görevler için toplumun önüne sürekli aynı kişileri çıkarmaktadır. "Düşük profil", "yüksek sadaket", "sarsılmaz itaat" gibi normlarla donatılmış kişiler sürekli öne çıkarılmaktadır. Parti, tepeye bağlı ve tepeden bağlanmış kudret elitlerinden ibaret bir yapı arz etmektedir.
"En iyi, en birikimli, en deneyimli olanlar halkın önüne çıkarılıyor" denilebilir ona da millet "eyvallah" der.  Ancak eğer bu en iyi denilen ve cepheye sürülen öndekiler bir tartışma programına dahi katılmık için içazet istiyorsa o zaman durum farklıdır.
Milyonlarca insanın oyunu alarak belediye başkanı seçilmek için seçime giren bu oligarklar herhangi bir tartışmaya katılmak için içazet almak gereğini duymaktadır.
Ankara gibi bir başkente belediye başkanı olmak üzere iktidar partisinden aday olan şahıs, muhatabıyla Cumhurbaşkanı "izin verirse" ancak tartışabileceğini söylüyor. Aynen şu cümleyi kuruyor "Tayyip Bey izin verirse, Mansur Yavaş'la bir televizyon programına çıkmak, tartışmak isterim."
Seçim çalışmaları sırasında Özhaseki'den çok parlak bir cümlesi de şöyle gelmişti: "Hazırlıklarımızı yaptık, daraldığımız yerde sırtımızı yaslayacağımız bir ağa var, o ağayı da siz biliyorsunuz, Recep Tayyip Erdoğan."
Sırtını bir yerlere dayayarak var olanlara Ankara'lı izin vermemiştir.
Sevgili okur diyecek ki 31 Mart seçimleri sırasında söylenmiş sözler niye tekrar ediliyor?
23 Haziran seçimleri için İstanbul adayı Binali Yıldırım da benzer bir söz ettiği için eski Ankara Belediye Başkanı adayının sözlerini hatırlattık.
Geçen akşam Binali Yıldırım Habertürk ekranlarındaydı, Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına çıkma konusuna nasıl baktığı kendisine soruldu. 
Sayın Yıldırım'ın cevabı aynen şöyledir: "Olabilir, bakarız. Onun için garanti veremem. Tek başıma bir karar veremem."
Bunu söyleyen TBMM Başkanlığı, Başbakanlık, Bakanlık yapmış birisidir. Televizyon programına çıkmak için tek başına karar veremeyeceğini söylüyor.
Bir programa çıkmak için tek başına karar veremeyen birisine tek başına yönetmesi için koskoca İstanbul Büyük Şehir Belediyesi nasıl teslim edilecektir?
AK Parti'nin genel başkanı yalnız partiyi değil ülkeyi de yönetiyor. Bir televizyona çıkmak için bile cumhurbaşkanınından işaret bekleyen birisi "metal yorgunudur." Geçmişte olduğu gibi bugün Binalı Yıldırım seçilse bile yarın yorgunluktan görevden alınma ihtimali vardır. Bizden uyarması!"
Kaynak: Editör:
Etiketler: Binali, Yıldırım, seçilse, bile, yarın, yorgunluktan, görevden, alınabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı