Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 14:11
 
Bursa'nın bütün ilçelerinde aday göstren parti hangisi
Devletten trilyonlar alanların aksine tek kuruş yardım almayan ve tüm il, ilçe ve beldelerde seçime giren tek parti!
GÜNDEM Haberi
Bursa'nın bütün ilçelerinde aday göstren parti hangisi

AKP, MHP, CHP, İYİ Parti ve HDP birçok il ve ilçede seçimde tek başına aday çıkarmazken Saadet Partisi bütün büyükşehir, il ve ilçelerde seçime kendi adayıyla giren tek parti. Devletten trilyonluk yardımlar alan AKP, 4 şehirde yok. MHP 28 şehirde yok. CHP 22 ilde yok. İyi Parti 28 il ve 209 ilçede yok. HDP doğuda var, batıda yok.

Saadet 1.399 belediyede, her yerde!

Diğer beş parti devletten trilyonluk yardım alırken Hazine’den tek kuruş almayan Saadet Partisi ne AKP/MHP ittifakı ne de CHP/İYİ/HDP adayları ile değil de bütün Türkiye belediyelerinde Saadet bayrağı ile aday çıkaran tek parti olma özelliğini taşıyor.

Bütün Türkiye’de seçime giren tek parti. 30 büyükşehir, 51 il, 519’u büyükşehir ve 403’ü diğer illerde toplam 922 ilçe ve 396 belde olmak üzere Türkiye’deki 1.399 belediyenin tamamında Saadet bayrağı altında, kendi adayları ile seçime giriyor. Saadet Partisi şu ana kadar 9 büyükşehir, 37 il, 420 ilçe, 108 belde olmak üzere 574 belediye başkan adayını açıkladı.

 

MECLİS’TE VAR, SAHADA YOK

Yerel seçimde ittifak yapmanın zorluğuna rağmen, başta iktidar olmak üzere son seçimde en çok oy almış Meclis’teki beş partinin hiçbiri Türkiye’nin bütün bölgelerinde kendi adaylarıyla seçime giremiyor. İktidar partisi AKP bile üçü büyükşehir olmak üzere 4 ilde ve toplamda 102 belediyede seçime kendi adayı ile değil de Cumhur ortağı MHP’nin adayının altında seçime girerken, Hazine’den tek kuruş almayan Saadet Partisi, doğudan batıya, kuzeyden güneye 1.399 belediyede kendi adayları ile seçime giren tek parti olacak.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa'nın, bütün, ilçelerinde, aday, göstren, parti, hangisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı