Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 19:01
 
DİKKAT: OTOBÜSLERDE HER AN UÇABİLİRSİNİZ
Bursa Belediye otobüsleri tehlike mi saçıyor!
ASAYİŞ Haberi
DİKKAT: OTOBÜSLERDE HER AN UÇABİLİRSİNİZ

Bursa Belediye otobüsleri tehlike mi saçıyor!

Bursa Yerel habercimiz Erdoğan Aydın'ın Belediye otobüslerindeki tehlikeli durumu yazdı.

 

İnsanların güvenle seyahat etmek için toplu taşımaya teşvik eden yetkililer nedense toplu taşıma otobüslerini kontrol etmiyor. Neden?

İnsanların belediye otobüslerinde can güvenliği bile tehlikede. Otobüslerde can güvenli nasıl mı tehlikede!

 

Otobüse eşinizle bindiniz, eşiniz hamile. Gittiniz iki kişilik koltuğa oturdunuz. Bursa’da malum şehir içi trafik yoğun, kaptan Heykelden döndü gaza yüklendi İnönü caddesine aşağı akıyor,az sonra Cumhuriyet caddesinin kesiştiği noktadaki lambalarda durmak üzere frene basacak. Koltukta oturan bey, hamile eşiyle sohbete dalmış durumda, işte o anda frene basınınca koltuk yerinden çıkıyor ve hamile olan bayan uçarak yuvarlanıyor. Allah korusun karnında bebeği olan kadının bebeğini düşmesi söz konusu.

 

Küçükbalıklı mahallesinden bindiğim 16İ’de bu sabah 09.20 seferinde başımıza geldi. Yanımda oturan gençle sohbet ediyoruz, arada fren yaptıkça koltuk ileri geri kalkıyor iniyordu. Polislik sınavları için dershaneye gittiğini sohbet esnasında öğrendiğim gence koltukları konuşunca abi birkaç aydır böyle dedi.

Otobüslerde uçmak istemiyoruz. Bir tanıdığımın otobüslerin ani frenleriyle düşerek kalça kemiğinin kırıldığını biliyorum.

 

Şöyle karşıki koltuğa baktığımda inanın insanın midesini bulandıran kirlilikle karşılaştım. Koltuğa sakız yapışmış, kurumuş ama sakız hala orada. Koltuk bezleri kapkara. Cam kenarları sanki hiç temizlenmiyor. Bu otobüslerde çocuklar sabah akşam okula gidip geliyorlar, her an mikrop kapması an meselesi.

Otobüsün alüminyum çıtaları düşmüş, döküntüler ortaya çıkmış.

Yine yaz ayında başımdan geçti, yine Küçükbalıklı otobüsü. Hipodrum yolu üzerindeyiz, en arkada oturuyorum. Otobüsün içini yanık kokusu aldı. İçimden yangın çıksa çıkmak için çekiçleri gözden geçiriyorum. Ama bu esnada içeri dumanlar girmeye başladı. Kaptana seslendim yanıyoruz diye. Kaptan otobüsü sağa çekti ve indi. Bende dışarı çıktım. Arkada motorun bulunduğu tarafa geçti, kapağı açtı. Etraf duman, ne olmuş kaptan dedim. Klima motoru yanmış dedi. Çalışmayan klimanın motoru mu acaba diye de merak ediyor insan.

Yetkililerden belediye otobüslerini denetlemesini yada belli yaşın altındaki otobüslerin trafikten men edilerek can ve mal güvenliğimizin güvence altına alınması insanların en doğal hakkıdır diye düşünüyorum.

Erdoğan Aydın

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİKKAT:, OTOBÜSLERDE, HER, AN, UÇABİLİRSİNİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı