Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:12
 
Erdoğan, YSK'da karşı oy verenleri eleştirdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'nin İstanbul mahalle başkanlarının katıldığı iftar programında YSK'da karşı oy verenleri eleştirerek "Dişe dokunur, bir unsura rastlayamıyoruz" dedi.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan, YSK'da karşı oy verenleri eleştirdi!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin 'Mahalle Başkanları ile İftar Programı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yaptığı açıklamasında YSK'de seçim yenilenmesin diye karşı oy veren 4 hakimi eleştirdi. Açıklamasında "YSK'nın İstanbul seçimin yenilenmesi kararını isabetli buluyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerin ile ilgili "baktığımızda dişe dokunur, vicdanları tatmin edici bir unsura rastlayamıyoruz." ifadesini kullandı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul seçimlerine ilişkin kararını değerlendiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimizin hakkını, hukukunu, iradesini korumak için mücadele ettik, bu sebeple YSK'nin seçimin yenilenmesi kararını isabetli buluyoruz. Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı, milli irade hırsızlığı tam bir felakettir. Bu karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığımızda dişe dokunur, vicdanları tatmin edici bir unsura rastlayamıyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan,, YSK'da, karşı, oy, verenleri, eleştirdi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı