Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 13:43
 
ESNAF KREDİ DEĞİL HİBE İSTİYOR
Saadet Partisi Bursa il başkan yardımcıları, Salgının arttığı Bursa’da ekonomisi bozulan esnafın dertlerini dinlemek amacıyla, esnafları ziyaret ederek dertlerini dinledi.
BURSA Haberi
ESNAF KREDİ DEĞİL HİBE İSTİYOR

 

 

Pandemi nedeniyle sıkıntılı süreç geçiren halkın büyük kesimlerden biride esnaf kesimi.

Saadet Partisi Bursa il başkanlığı, Salih Kocatepe başkanlığında Ali Osman Karahan, İkram Akkaya, Taner Keleş ve Yunus Aydın'dan oluşan bir ekiple esnafı selamlayarak sıkıntılarını dinledi.

 

 

Yıllardır ekmeğimizi buradan eve götürdüğünü söyleyen bir esnaf, iyi şartlarda çalışmak istiyoruz, çocuğumuza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz dedi.

 

ESNAF KREDİ DEĞİL HİBE İSTİYOR

Saadet Partili ekibin ziyaretinde, dertli olduğunu söyleyen bir esnaf ise kredi değil hibe istiyoruz dedi. Esnafa verilen 25 bin liranın sadece borç olduğunu, bunun geri ödemesi ve faiziyle esnafa 37 bin lirayı bulacağından, faturaları ödemekte zorlanan esnafın borç değil hibe istediklerini dile getirdiler.

Kredi alabilmek için de şartları uyan esnafın kredi alabildiği, kredi alan esnafında Pandemi döneminde zorlandıklarını söylediler.

 

 

ESNAF SİGORTASINI ÖDEYEMEZ HALE GELDİ

Esnafa verilen desteğin yetersiz olduğunu söyleyen çarşı esnafı, sigorta ve vergiler konusunda yardım yapılmalı, en azından masrafların azaltılmasını yetkililerden bekliyoruz dedi. Kendi yağıyla kavrulmaya çalışırken birde faizle borçlanınca uykularımızı kaçıyor diyerek esnafın durumunu gözler önüne serdi.

 

 

 

KREDİ BORÇLARININ ÖDEMELERİ ERTELENMELİ

Salgın döneminde birden fazla masrafın olduğu, ödemeler, çekler, senetler, vergi ve pirim borçları, birikmiş kira borçları derken kredi ödemelerinde büyük bir dert olduğunu, esnafın yaklaşık yüzde 20 kapasiteyle çalıştığını, bu yüzden borçları ödemenin mümkün olmadığını söylediler. Kredilerin 2021'in son çeyreğine kadar ertelenmesini istediler.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ESNAF, KREDİ, DEĞİL, HİBE, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı