Haber Detayı
01 Şubat 2019 - Cuma 11:40
 
Evlerine 2 Tonluk Dev Kaya Parçası Düştü
Evlerine 2 Tonluk Dev Kaya Parçası Düşen Aile Ölümden Döndü. İzmir'in Tire ilçesinde toprak kaymasıyla dağdan kopan 2 tonluk dev kaya parçası bir evin içine girdi. Evde yemek yerken neye uğradıklarını şaşıran aile üyeleri ölümden döndü.
YAŞAM Haberi
Evlerine 2 Tonluk Dev Kaya Parçası Düştü

İzmir'in Tire ilçesi dağdan kopan dev kaya parçası bir evine içine girdi, bu sırada evde yemek yiyen aile üyeleri ölümden döndü. 2 tonluk kaya parçasını görünce büyük panik yaşayan ev sahipleri "Çok şükür ucuz atlattık" şeklinde konuştu.

ODADAKİ 2 TONLUK KAYAYI GÖRÜNCE ŞAŞKINA DÖNDÜLER

Çayırlı Mahallesi Yörükler kırsalında meydana gelen toprak kayması nedeniyle tepeden kopan 2 ton ağırlığındaki dev kaya parçası, Kayhan ailesinin yaşadığı evin duvarını kırarak yatak odalarının içinde girdi. Yemek yedikleri sırada neye uğradıklarını şaşıran aile üyeleri büyük şok yaşadı.

DEPREM OLUYOR SANDIK

Olayın olduğu sırada yan odada oturuyorduk. Bir ses geldi. Deprem oluyor sandık. Adeta ev gitti geldi. Sesin geldiği yer yatak odasıydı. Dev bir kaya parçasının evden içeri girmiş olduğunu gördük. Ölümden döndüklerini ifade eden Hasan Kayhan (45), "Evde, annem Fatma, kardeşlerim Mustafa ve Ahmet Kayhan ile birlikteydik.

TEPEDE EVİMİZE DÜŞME TEHLİKESİ OLAN BAŞKA KAYALAR DA VAR

Şaşkınlığımız üzerimize attıktan sonra çamurdan kurtarabildiğimiz eşyalarımızı kurtardık. Evimizin hemen üzerinde bulunan tepede daha büyük bir kaya mevcut. O kayanında düşme tehlikesi bulunuyor. İncelemelerde bulunan yetkililer evi boşaltmamızı söylediler. Çok şükür ucuz atlattık" şeklinde konuştu.

DEV KAYA İŞ MAKİNELERİ İLE ÇIKARILACAK

Tire Arama Kurtarma Birimi Derneği ise olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Dev kaya parçasının yarın iş makineleri ile çıkarılacağı bilgisine ulaşıldı.

 

haberler.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Evlerine, 2, Tonluk, Dev, Kaya, Parçası, Düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı