Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 15:12
 
Hangi sebeple araç garantisi veriyorsunuz?
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, düzenlediği basın toplantısıyla iktidara uyarılarda bulundu. Aydın, otoyollardan ve köprülerden geçiş ücreti alınmasına tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Hangi sebeple araç garantisi veriyorsunuz?

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, düzenlediği basın toplantısıyla partisinin güncel konularla ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştı. Balgat Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Aydın, ülkemizin, milletimizin ve sivil toplum kuruluşlarının yorgun olduğunu belirterek, “Adalet ve Kalkınma Partisi çok daha yorgun. Devlet kurumlarında bir keşmekeşlik var. Herkes çok yorgun. Ülke olarak her alanda, her kesimde bir yozlaşma var. Keyfiliğin ve hoyratlığın hiç olmaması gereken bir ülkede başta siyasiler olmak üzere büyük bir keyfilik içerisindeler. Adeta dün dündür, bugün bugündür mantığıyla memleketi idare ediyorlar. Daha doğrusu kurumlar idare edilemiyor algılar idare ediliyor. Son 17 yıldır bunu yaptılar son 5 yıldır daha keskin bir şekilde icra ediyorlar” ifadelerini kullandı.

 

 

BU GAYRİ AHLAKİDİR, AYMAZLIKTIR

Ankara Tren Garı’nın tarihi binalarının özel bir üniversiteye devredilmesinin hoyratlığa ve keyfiliğe bir örnek olduğunu ifade eden Aydın, “Ankara Tren Garı Kampüsü içerisinde bulunan tarihi bina; kreş, tescilli müze, lojmanlar, sanat galerisi ve misafirhanesi ile birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sahibi olduğu Ankara Medipol Üniversite’sine devrediliyor. Tarihi binaları aslına uygun korumamız ve yaşatmamız gerekir. Ama diyelim ki; bir üniversiteye verilecek, neden devlet üniversitesi değil de özel üniversite? Hadi diyelim; özel bir üniversiteye verilecek, neden Sağlık Bakanı’nın sahibi olduğu üniversite? Bu gayri ahlakidir, aymazlıktır, keyfiliktir. Bunu ne vicdan ne de yürek kaldırmaz. Bundan hemen vazgeçilmelidir” diye konuştu.

 

MEMLEKETİN BÜTÜN AYARLARI BOZULMUŞ DURUMDA

“İş adamları, siyasiler ve sivil toplum kuruluşları bir öngöremezlik yaşıyor” diyen Aydın, öngöremezliğin bir ülke için kaygı verici bir durum olduğunu dile getirdi. Aydın, devamında şunları kaydetti: “İş adamları ve sanayiciler yatırın yapacaklar ama yarını göremiyorlar. Aileler çocukların okula yönlendirecekler ama hangi sınav sistemi ile karşılaşacaklarını bilmiyorlar. Dış yatırım yapacaksınız hangi ülke ile dost, hangi ülke ile düşman olacağınızı kestiremiyorsunuz. Böyle bir şey olur mu? Görüyoruz ki devletin bütün ayarları zor düzeltilebilecek şekilde bozulmuş. Adalet mekanizması askeriye, polis teşkilatının ve ülkenin bir bütün olarak ayarlarıyla oynanmış. Büyük bir emekle inşa edilen kurumları özelleştirme adına liberal ekonomi adına özelleştiriyor. Özelleştirmeyi son 17 yıldır AKP en vahşice uygulayan parti olmuştur. Memleketin bütün ayarları bozulmuş durumda.”

 

 

BUGÜN Kİ DURUM SOYGUNDUR

İktidarın yolsuzluk ve israf içerisinde olduğunun altını çizen Aydın, israf ve yolsuzluğun AKP’li yöneticilerin karakteri haline geldiğini belirtti. Aydın, “Çok kanıksanmış bir şey söyleyeyim. Ey milletimiz! Artık israfı ve yolsuzluğu bir tarafa koymak lazım. Görülüyor ki bir kısım işler yolsuzluk ve israfın çok ötesinde cereyan ediyor. Bu memleketin hazinesi, imkânları ve gelirleri nasıl soyulur bunu mekanizması oluşturulmuş. Her dönem yolsuzluk oluyor ama bugün ki durum soygundur. Siz yolla, köprüyle bir algı operasyonu yaparak ülkemizi bir duvara toslattınız. Yolu yaptınız yolda giden arabayı yapmadınız. Havalimanı yaptınız uçak yapmadınız. Hastaneler yaptınız ama orada kullanılan cihazları yapmadınız. Türkiye’yi bir bütün olarak vahşi kapitalizmin pençelerine kurban ettiniz. Şimdi yüzde 7 ve 8’lerle döviz borçlanması yapıyorsunuz. Hep bu bilinçli soygunlarınızdan kaynaklanıyor” dedi. 

 

NE SEBEPLE ARAÇ GARANTİSİ VERİYORSUNUZ

Bazı otoyolların ve köprülerin para ile geçiş yapılmasına tepki gösteren Aydın, “Bayram geldi birtakım yollar ücretsiz olacak ama sizin bilinçli soygun yaptırdığınız yollar paralı olmaya devam edecek. Bu otoyolu kullanan her bir otomobil sahibinin cebinden çıkan gidiş-dönüş ücreti 512 TL olacak. Bu otoyol ve köprüyü kullanarak İstanbul-İzmir seferi yapan, yük taşıyan bir kamyonun gidiş-dönüş ücreti tam bin 291 TL. Allah’tan korkun ya. Ne sebeple araç garantisi veriyorsunuz. Ayrıca, vatandaşa dolar bozdur çağrısı yapacak, 3-5 dolar alan Mehmet’i, Ayşe’yi ‘hain’ ilan edeceksiniz, ekranlarda dolar yakarak şov yaptıracaksınız, yerli ve milli olmaktan bahsedeceksiniz; ama bu büyük projelerde dövize bağlı sözleşme yapacaksınız. Yazıktır, günahtır” ifadelerini kullandı.

 

İNSAN O FOTOĞRAFLARI GÖRÜNCE KAHROLUYOR

Ülkemizin son günlerde en önemli meselelerinden olan Kaz Dağları meselesine Aydın, sert bir çıkışta bulundu. Aydın, “Türkiye’nin oksijen deposu Kaz Dağları’nda, Kanadalı bir şirket tarafından yürütülen altın madeni projesinde binlerce ağaç katledilmiş! Kanadalı şirketin, çıkarılan altınların yüzde 96’sını alacağı, sadece yüzde 4’ünün bizde kalacağı medyaya yansımış. Şirket yöneticisinin ‘çok kârlı bir yatırım oldu, Türkler de taş taşımakta çok mahir’ gibi açıklamaları milletimizin vicdanını derinden yaralamıştır! İnsan o fotoğrafları görünce kahroluyor, yüreği sızlıyor, vicdanı yaralanıyor! Tüm bu olanlara nasıl müsaade edersiniz? Suyumuza, toprağımıza, ormanımıza nasıl kıyarsınız, buna nasıl göz yumarsınız! Günü kurtarmak değil geleceği inşa etmek lazım” uyarısında bulundu.

Kaynak: (Milsa) - Milli Gazete Editör:
Etiketler: Hangi, sebeple, araç, garantisi, veriyorsunuz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı