Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 12:27
 
Hükümete yakın isim: "Yeni parti kurulsa da rahatlasak"
Hükümete yakınlığı ile bilinen Star yazarı Ersoy Dede, yeni parti kurulacağı yönündeki iddialarla ilgili olarak "Yeni parti kurulsa da rahatlasak" diye yazdı.
GÜNDEM Haberi
Hükümete yakın isim:

Siyaset kulislerinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulacağı iddia edilen yeni parti söylentileri ile hükümete yakınlığı ile bilinen Star yazarı Ersoy Dede, "Yeni parti kurulsa da rahatlasak" dedi.

Ersoy Dede, Star'da "Yeni parti kurulsa da rahatlasak" başlığıyla yayımlanan bugünkü köşe yazısında iki ayrı yeni parti kurulacağı yönündeki iddiaları değerlendirdi. "Hayatlarının hiçbir döneminde ‘delikanlı’ olmayı başaramamış ‘kaybeden’ler, 'Oraya mı göz kırpsam burada kalıp ‘ölümüne Reisçilik’ mi yapsam' diye düşünüyor" diye yazan Dede, "Şu parti işleri falan bir bitse de rozetleri taksa herkes yakasına, rahat nefes alsak." ifadesini kullandı.

"Yeni Şafak gazetesinde Hasan Öztürk yeni parti konusunda hem tarih hem de kadro verdi dün. Ahmet Davutoğlu’nun hazırlıklarını tamamladığını Abdullah Gül’ün ise biraz daha bekleme kararı aldığını yazdı" hatırlatmasında bulunan Dede şöyle devam etti:

 

"Hadi bakalım. Bir an önce kursalar partilerini de saflar bir netleşse şöyle. Herkes pozisyonunu güncellese de bir rahat nefes alsak. Bu ayıp da değil yasak da. Ama güç dengesine göre hareket belirlemek ahlaksızlığın dik âlâsı.

Ben bu tavrı dershaneler sürecinde, 17/25 Aralık’ta, Gezi’de vesairede açıkça gördüm. Televizyon programlarına iki satır yorum yapmamak için hasta numarası yapanı mı ararsınız, ‘kitabıma yoğunlaştım iki ay televizyonlara ara verdim’ diyeni mi!.. Hepsi şimdi ‘En Baba Reisçi’. Neden? Çünkü savaşı Reis kazandı. Yanlışlıkla Erdoğan’ın başına bir hal gelseydi ‘verin ipini bana ben çekeyim’ diyeceklerdi. Buna inanın. Şimdi de aynı kötü koku var ortalıkta.

Hayatlarının hiçbir döneminde ‘delikanlı’ olmayı başaramamış ‘kaybeden’ler,’oraya mı göz kırpsam burada kalıp ‘ölümüne Reisçilik’ mi yapsam’ diye düşünüyor. Hasbi değil hesabiler çünkü. Şu parti işleri falan bir bitse de rozetleri taksa herkes yakasına. Yoksa olmayacak."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hükümete, yakın, isim:, "Yeni, parti, kurulsa, da, rahatlasak",
Yorumlar
Haber Yazılımı