Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 10:09
 
İkinci papaz vakası: FETÖ’den 7.5 yıl ceza alan ABD vatandaşı Serkan Gölge tahliye edildi
Önceki gece yarısı Papaz Brunson sürecinin bir benzeri yaşandı. FETÖ’den 7.5 yıl ceza alan ABD vatandaşı Serkan Gölge tahliye edildi! Gölge, denetimli serbestlik kapsamında tahliye edildi.
GÜNDEM Haberi
İkinci papaz vakası: FETÖ’den 7.5 yıl ceza alan ABD vatandaşı Serkan Gölge tahliye edildi

FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım ettiği gerekçesiyle 7.5 yıl hapis cezası verilen ABD vatandaşı Serkan Gölge’nin cezası önce 5 yıla indirildi önceki gece de sürpriz bir şekilde tahliye edildi. 

Karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı telefon görüşmesinden kısa süre sonra geldi. Göle’nin sürpriz tahliyesinde yaşanan süreç geçtiğimiz yıl alelacele tahliye edilen ve özel uçakla Amerika’ya yollanan Papaz Brunson süreciyle neredeyse aynı...

 

ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİNDEN SONRA TAHLİYE

FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan 4 yıl 12 ay hapis cezasına çarptırılan ABD vatandaşı Serkan Gölge, denetimli serbestlik kapsamında tahliye edildi.

 

AMERİKA’DAN MEMMUNİYET AÇIKLAMASI

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, sözcülük görevine geldikten sonraki ilk kameralı basın brifinginde sorulara geçmeden önceki açıklamasında Gölge’nin serbest bırakıldığını doğruladı. Morgan Ortagus, son dakika bilgisi olarak paylaştığı karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İkinci, papaz, vakası:, FETÖ’den, 7.5, yıl, ceza, alan, ABD, vatandaşı, Serkan, Gölge, tahliye, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı