Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 10:45
 
İsmet Yılmaz'a Erbakan Hoca'nın sözleri ile cevap
İsmet Yılmaz'a Erbakan Hoca'nın sözleri ile cevap AKP'li İsmet Yılmaz'ın "Cennet beratı" sözlerine Lütfü Türkkan'dan Erbakan Hoca'nın sözleriyle cevap: AKP'ye oy vermek Cehenneme bilet almak gibidir!
GÜNDEM Haberi
İsmet Yılmaz'a Erbakan Hoca'nın sözleri ile cevap

 

AKP Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas'ta belediye başkan adayları için oy isterken, "Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek ruz-i mahşerde berat belgeniz olacak" ifadelerini kullanmış, bu sözler kamuoyunda büyük yankı uyandırmış, Yılmaz'a çeşitli çevrelerden tepkiler gelmişti.

Yılmaz'ın sözleri Meclis'te de gündem oldu. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Yılmaz'ın "Cennet beratı" ifadelerine Erbakan Hoca'nın "AKP’ye oy vermek Cehenneme bilet almak gibidir" sözleri ile cevap verdi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, AKP Milletvekili Yılmaz'a Erbakan Hoca'nın 2007 yılındaki sözleriyle karşılık verdi. Türkkan, "Sayın İsmet Yılmaz Sivas’ta katıldığı bir toplantıda belediye başkan adayları için, 'Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek ruz-i mahşerde berat belgeniz olacak' dedi. Ben size bir şey sormak istiyorum. Buradaki arkadaşların önemli bir kısmı Milli Görüş geleneğinden gelme. Erbakan Hoca’ya inanır mısınız, inanmaz mısınız, merak ediyorum” diye konuştu.

 

Türkkan'ın sözlerine AKP sıralarından 'ne alakası var' şeklinde gelen tepkilere Türkkan, "Ruz-i Mahşer ile seçmenin oyu arasındaki ilgi kadar ilgisi var" cevabını verdi ve konuşmasına şöyle devam etti:

"Cennet mekan Erbakan Hoca, 2007 yılında ne demişti biliyor musunuz? 'AKP’ye oy vermek cehenneme bilet almak gibidir...' Şimdi biz kararsız kaldık. AKP’li seçmen kararsız. Cennet'e gidip berat mı alacağız, Cehennem'e giden bilet mi alacağız? Hangisini yapacağız. Bir tarafta İsmet Yılmaz beraat belgesini söylüyor, diğer tarafta bu hareketin banisi rahmetli Erbakan, cehenneme bilet alıyorsunuz diyor."

"YOKSA YAPTIKLARINIZA MI BAKALIM"

"Bakın ben size bir şey söyleyeyim. Ülkemizin yüzölçümünün 17'de 1'i yabancı şirketlerin elinde. Üstelik bu şirketler yer altındaki çalışmalarıyla yer üstünde de cehennemi yaşatıyorlar. Şimdi sormak istiyorum, İsmet Yılmaz’a mı, yoksa rahmetli Erbakan’a mı inanalım? Yoksa yaptıklarınıza bakıp da mı karar verelim?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İsmet, Yılmaz'a, Erbakan, Hoca'nın, sözleri, ile, cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı