Haber Detayı
01 Ağustos 2019 - Perşembe 17:34
 
İyi Parti: Mustafakemalpaşa ilçesinin su kaynakları tek tek satıldı
İyi parti, Mustafakemalpaşa Karadere suyunun kiralanmasına ilişkin basın açıklaması yaparak, Türkiye’nin en güzel su kaynaklarının bulunduğu Mustafakemalpaşa ilçemizde en kaliteli menba suyu olan kara dereyi besleyen damarlar tek tek Alinur Aktaş tarafından su işletmecilerine satılarak peşkeş çekilmektedir denildi.
GÜNDEM Haberi
İyi Parti: Mustafakemalpaşa ilçesinin su kaynakları tek tek satıldı

İyi parti Mustafakemalpaşa ilçe teşkilatı, ilçenin su kaynaklarının satılmasına tepki göstermek amacıyla basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir yaptığı açıklamada "Mustafakemalpaşa halkına ilçe sınırları içinde bulunan kaliteli kaynak suyunu çok görüp, düşük kaliteli kuyu suyunu kullanmaya mahkûm eden zihniyeti anlatmak için toplandık" denildi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir ve yönetim kurulu üyeleri Mustafakemalpaşa belediyesi önünde bir araya gelerek temiz su kaynaklarının satılmasına tepki göstermek amacıyla basın açıklama yaptılar.

 

ALİNUR AKTAŞ TARAFINDAN SUYUMUZ PEŞKEŞ ÇEKİLMEKTEDİR

Demir yaptığı açıklamada "Türkiye’nin en güzel su kaynaklarının bulunduğu Mustafakemalpaşa ilçemizde en kaliteli menba suyu olan kara dereyi besleyen damarlar tek tek Alinur Aktaş tarafından su işletmecilerine satılarak peşkeş çekilmektedir. Kendi değerlerinden ilçemiz halkını faydalandırmak yerine yabancı şirketlere rant kapısı oluşturulmanın mantığını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Geçtiğimiz ay büyükşehir belediye meclisinde, su uçtu şelalalesini besleyen kara dere suyunu şirketlere satışını kapasitesinide önceki döneme göre 3 katına çıkartan karar AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmiştir.

Unutmayalım ki;

Dünyanın en büyük sorunlarından biri temiz ve içilebilir su kaynaklarının sürdürülebilmesidir. Dünya meteoroloji örgütünün tahminlerine göre 2025 yılı itibarı ile dünya nufusunun 66 sı su sıkıntısı çekecektir. Otoritelere göre bir sonraki savaş su savaşı olacaktır.

 

BÜYÜKŞEHİR SUYUMUZU GASP ETMEKTEDİR

Bildiğiniz üzere Karadere hattı ilçemizin yüksek kaliteli içme suyu ihtiyacını karşılayan can damarıdır.

Büyükşehir yasası ile zaten pek çok malına ve imkânına el konulmuş kırsal mahallelerimizin, şimdi de hayatı önemdeki içme suyu bu yolla gasp edilmektedir.

Bütün bu olup bitenlere, kendini Mustafkemalpaşalı olarak tanıtan bölge milletvekili Mustafa Esgin ve ilçe belediye başkanı Mehmet Kanar göz yummuş, Bursa Büyükşehirin Mustafakemalpaşa’dan seçilmiş AKP’li meclis üyeleri de ilçemize yapılan bu ihaneti maalesef onaylamıştır. Konunun kamuoyu vicdanını yaralayan en üzücü yanıda budur.

 

Buradan bu kararı veren başta Alinur Aktaş olmak üzere tüm ilgililere soruyoruz.

  • Mustafakemalpaşa halkı arsenikli kuyu suyu içerken kaliteli kaynak sularını rant uğruna nasıl satarsınız?
  • Su kaynaklarını en verimli şekilde kullanmak üzere kurulmuş olan Buski ne iş yapar ve bu konuda neden sessiz kalmaktadır?
  • Siz ilçenin suyunu satarken bu su kaynağının asıl sahipleri olan Mustafakemalpaşa’lılara ne istediklerini sordunuz mu?

 

Yapılan satışa bursa büyükşehir belediye meclisinde başta ilçemiz AKP’li belediye başkanı Mehmet Kanar olmak üzere AKP’li meclis üyeleri evet oyu vermiştir. İYİ Parti’li meclis üyelerinin tüm itirazlarına ve ret oyu kullanmasına rağmen satışın onaylandığını halkımız tarafından bilinmesini istiyoruz.

Mustafakemalpaşa ilçemiz üzerinde oynanan tüm oyunların karşısında durarak takipçisi olacağımızı ve Mustafakemalpaşa halkının menfaatlerini sonuna kadar savunacağımızı belirtmek isteriz.

Toprağını, havasını, suyunu ve yaşam değerlerini birlikte paylaştığımız tüm kaynaklarımıza Mustafakemalpaşalılar olarak sahip çıkacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek yaşadığımız şehri koruyacağız.

Mustafakemalpaşa’da su çeşmeden içilir cümlesini geri getireceğiz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi, Parti:, Mustafakemalpaşa, ilçesinin, su, kaynakları, tek, tek, satıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı