Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 12:06
 
Karamollaoğlu: AKP'nin vatandaş nezdinde itibarı yok
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'nin vatandaş nezdinde bir itibarı yok. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir itibarı var, o da aşağı iniyor" dedi.
GÜNDEM Haberi
Karamollaoğlu: AKP'nin vatandaş nezdinde itibarı yok

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk Tv'de Özlem Akarsu Çelik'in sunduğu programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting yapmayacak olmasını "İstanbul seçimleri doğrudan doğruya Sayın Cumhurbaşkanı'nın itibarıyla ilgili gibi bir noktaya getirilmişti, şimdi oradan çıkarmaya çalışıyorlar" sözleriyle yorumladı. 

Karamollaoğlu ayrıca Binali Yıldırım'ın seçimi kaybetmesinin Erdoğan'ı psikolojik olarak etkileyeceğini, icraat olarak ise etkilemeyeceğini ifade etti.

"AKP'nin vatandaş nezdinde itibarı yok"

Erdoğan'ın İstanbul'da miting yapmayacak olmasına da değinen Temel Karamollaoğlu, "Ak Parti diye bir parti yok artık, vatandaş nezdinde itibarı yok. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir itibarı var, o da aşağı iniyor. Tayyip Bey kendi itibarını ortaya koyarak seçimi almaya çalışıyordu ama dediler ki bu istediğiniz sonucu doğurmaz. Binali Yıldırım kaybederse, 'Tayyip Erdoğan kaybetti' algısını oluşturmamak için bunu yapıyor." değerlendirmesinde bulundu.

 

Karamollaoğlu, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul seçimleri doğrudan doğruya Sayın Cumhurbaşkanı'nın itibarıyla ilgili gibi bir noktaya getirilmişti, şimdi oradan çıkarmaya çalışıyorlar. Bu iş İmamoğlu'yla Yıldırım arasında bir seçim. Bu noktaya getirmeye çalışıyorlar, kendileri yönünden daha isabetli bir adım. Türkiye'de mahalli seçimleri Cumhurbaşkanı yürüttü. Bu artık kazandırmıyor."
"Yıldırım'la Cumhurbaşkanı hiç yan yana poz vermedi"
"31 Mart'a giderken Binali Yıldırım'la Cumhurbaşkanı hiç yan yana poz vermedi. Önde hep Cumhurbaşkanı vardı. Şimdi Binali Bey diyor ki 'ben varım'. Bazı konularda Cumhurbaşkanı'nın ifadelerinin tam zıttını söylüyor. Bu ona olan belki eski mahalledeki itibarı tazeliyor olabilir. Ben bunu onun çok düşük bir performans sergilediğinden değil, Cumhurbaşkanı'nın çok öne çıkmış olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Bir seçim iptal edildi, bu seçimin iptali Binali Yıldırım için önemli. Sarılmak mecburiyetinde. AKP seçimi kaybederse Binali Yıldırım açısından da AKP açısından da hiç bir şey olmaz"
Kaynak: Editör:
Etiketler: Karamollaoğlu:, AKP'nin, vatandaş, nezdinde, itibarı, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı