Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 13:54
 
KARAMOLLAOĞLU: YAŞADIĞIMIZ SÜREÇTE TEDBİRLERE RİAYET EDELİM
Koronavirüs vakalarının ardından açıklama yapan Karamollaoğlu, "Yaşadığımız bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde, tedbirlere riayet ederek aşacağımıza yürekten inanıyoruz" dedi.
GÜNDEM Haberi
KARAMOLLAOĞLU: YAŞADIĞIMIZ SÜREÇTE TEDBİRLERE RİAYET EDELİM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye'de de görülen koronavirüs vakalarının ardından açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımlar yapan Karamollaoğlu, koronavirüsle mücadelede ilk günlerden itibaren alınan hızlı kararlar ve tedbirlerden dolayı yetkilileri takdir ettiklerini söyledi.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, hayatın yavaşlatılmasıyla birlikte toplumun farklı kesimlerinde oluşabilecek ekonomik yükler için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini kaydetti. Karamollaoğlu, konuya ilişkin olarak, "Bu sebeple; hane halkının temel giderlerini oluşturan elektrik, doğalgaz ve su faturalarından vergi alınmamasını, esnafın ve iş dünyasının başta kamuya olan vergi borçları olmak üzere, kamu bankalarına olan kredi borçlarının tehirini gerekli görüyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Karamollaoğlu paylaşımlarını "İktidarın gecikmeden gerekli adımları atmasını önemsiyor, ayrıca bu hususta meslek kuruluşlarının ve özellikle Odalar Birliği'nin etkin olmasını bekliyoruz. Yaşadığımız bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde, tedbirlere riayet ederek aşacağımıza yürekten inanıyoruz." ifadesi ile sonlandırdı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun paylaşımları şu şekilde:

 

Küresel salgına dönüşen koronavirüsle mücadelede ilk günlerden itibaren alınan hızlı kararlar ve tedbirlerden dolayı yetkilileri takdir ediyoruz.
Bu süreçte aziz milletimiz, hijyen kurallarına dikkat etmeli, toplu ortamlardan kaçınmalı ve hayatı yavaşlatma sürecine girmelidir.
Hayatın yavaşlatılmasıyla birlikte toplumun farklı kesimlerinde oluşabilecek ekonomik yükler için gerekli tedbirlerin alınması büyük önem taşımaktadır.
Bu sebeple; hane halkının temel giderlerini oluşturan elektrik, doğalgaz ve su faturalarından vergi alınmamasını, esnafın ve iş dünyasının başta kamuya olan vergi borçları olmak üzere, kamu bankalarına olan kredi borçlarının tehirini gerekli görüyoruz.
İktidarın gecikmeden gerekli adımları atmasını önemsiyor, ayrıca bu hususta meslek kuruluşlarının ve özellikle Odalar Birliği'nin etkin olmasını bekliyoruz.
Yaşadığımız bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde, tedbirlere riayet ederek aşacağımıza yürekten inanıyoruz.
Kaynak: Editör:
Etiketler: KARAMOLLAOĞLU:, YAŞADIĞIMIZ, SÜREÇTE, TEDBİRLERE, RİAYET, EDELİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı