Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 11:31
 
Karnabahar pişirirken neden içine ekmek atmalısınız?
Karnabahar pişirirken neden içine ekmek atmalısınız? Karnabaharın her türlüsünü seviyoruz ancak pişerken o etrafa yaydığı koku yok mu... İnsanı yemekten soğutuyor desek yeridir!
SAĞLIK Haberi
Karnabahar pişirirken neden içine ekmek atmalısınız?

Karnabaharın tek kötü yanı pişerken ortaya çıkardığı kokusu olsa gerek. Siz de bizim gibi bu kokudan rahatsız oluyorsanız bahsedeceğimiz bu yöntemi muhakkak denemelisiniz!

Doğal bir ağrı kesici, sağlam bir C vitamini deposu, vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı olan bir şifacı kendileri. Kışın afiyetle yediğimiz karnabaharın seveni ne kadar fazlaysa sevmeyeni de o kadar çok. Bunun en büyük nedenlerinden biri de pişerken etrafa yaydığı koku... Ancak bunun önüne geçmek mümkün!

Hem iştahınızı hem de mutfağınızı kontrol altına alacak bir yöntem var. İki dilim ekmeği ufalayın. Ufaladığınız ekmekleri haşlanan karnabaharların içine bırakın. Ancak ekmeklerin suda eriyip sebzeye karışmasını önlemek için bir tülbente sarıp tencereye o şekilde ekleyin. Karnabaharlar haşlandıktan sonra tülbenti çıkarabilirisiniz. Bu yöntemle mutfağınızda kokudan eser kalmayacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karnabahar, pişirirken, neden, içine, ekmek, atmalısınız?,
Yorumlar
Haber Yazılımı