Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 17:53
 
KENT MEYDANINDA MEZBELELİK GÖRÜNTÜLER
Saadet Partisi il başkan yardımcısı İbrahim Özacar, Kent Meydanındaki görüntüler Bursa’ya yakışıyor mu diye sordu.
BURSA Haberi
KENT MEYDANINDA MEZBELELİK GÖRÜNTÜLER

MEYDAN YAMALI BOHÇAYA DÖNDÜ

Saadet partisi il başkan yardımcısı İbrahim Özacar, Osmangazi belediyesini şehre sahip çıkmamakla eleştirdi. Özacar “Bursa’nın merkezi noktasında yerli ve yabancı günlük on binlerin uğrak yeri olan Kent Meydanının zemini adeta yamalı bohça gibi. Yama üstüne yama. Ayrıca zeminde oluşan çukurlar tehlike arz ediyor” dedi.

 

 

MEYDANDA ÇÖP KONTEYNIRLARI YOK

Osmangazi Metro İstasyonu ve çevresinde, yol güzergahında çöp kutularının olmaması, akla ziyan bir yönetim anlayışı ile yönetildiğimizin bir göstergesi. Vatandaşlar yiyecek ve içecek atıklarını atacak yer bulamadıkları için söz konusu atıkları, elektrik panoları, klima üstleri, direk diplerine bırakmak zorunda bırakılıyor. Bu görüntü Bursa’mıza hiç yakışmıyor. Nutukta mahir olan Büyükşehir Belediyesinin yöneticileri ve yetkilileri bu görüntü kirliliğine biran evvel son vermelidir.

 

AVM YAPILIRKEN BELEDİYE NEREDEYDİ

Fomara caddesi girişindeki yıkılan avm için de açıklamalarda bulunan Özacar, “Geçtiğimiz günlerde Osmangazi Belediyesi tarafından izinsiz faaliyet gösteriyor gerekçesiyle yıkılan AVM’nin molozları görüntü kirliliğin yanında, yürüyüş yolunda olan Fomara istikametine gidip gelen vatandaşlarımıza sıkıntı veriyor. Vatandaşlarımız molozları kaldırmaktan aciz olan Belediye yöneticleri “AVM Binası yapılırken neredeydi?” diye bize soruyor. Birde yıkılan AVM sahibinin bir iddiası var ki; yenilir yutulur cinsten değil!

 

AVM sahibi; “gerekli mercilere müracatımızı yaptık, belediye bugün yarın diyerek bizi oyaladı, onlarca çalışanımız vardı, mağdur olan sadece biz değiliz, onlarca personelimiz işsiz kaldı!” diyor. Osmangazi Belediyesi’nin bu mağduriyetleri gidermesini bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KENT, MEYDANINDA, MEZBELELİK, GÖRÜNTÜLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı