Haber Detayı
24 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:12
 
Kocatepe:30 Ağustos Emperyalistlere karşı kazanılmış bir zaferdir
Saadet Partisi Bursa il başkanlığı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının 30 Ağustos için tartışma yaratan sözlerinden dolayı basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
Kocatepe:30 Ağustos Emperyalistlere karşı kazanılmış bir zaferdir

 

İl başkan yardımcısı Salih Kocatepe sözlerine başlarken vefat eden MSP Genel Başkanı, devlet eski  bakanı, şair ve mütefekkir Süleyman Arif Emre için başsağlığı diledi. Düzce Akçakoca ilçesinde sel felaketine hayatını kaybedenlere rahmet diledi. Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde  Suriye tarafından fırlatılan roketin patlaması sonucunda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diledi. Ayrıca vatan savunması görevini ifa eden askerimize, polisimize, güvenlik güçlerimize, vatan millet ve ümmet sevdalılarına başarılar diliyor, bu uğurda şehit olanlara rabbimden rahmet diliyorum dedi.

Salih Kocatepe bugün 24 Temmuz Çarşamba yani Gazeteciler ve Basın bayramı, bu gününüz kutlu olsun tebrik ediyorum. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan “basın” kamuoyunun en önemli bilgi edinme kaynaklarındandır. Demokrasimizin gelişmesi, sağlıklı bir toplum oluşumu için, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir gazetecilik anlayışını ülkemizde hakim kılmak zorundayız.

Basın: kamu ve toplum vicdanının oluşması, halkımızın haber alma hakkının yerine getirilmesi, mercek tuttuğu toplumsal olaylar ve gündeme getirdiği konular ile kamu görevlilerinin işini bir anlamda kolaylaştırmaktadır.

Ancak ülkemizde basın camiamızın durumu içler acısıdır. Sorunlar gittikçe büyümektedir. Bu günü ne kadar bayram anlayışında kutladığımız tartışılmalıdır.

Kamu gücünü elinde bulunduran ak parti hükümeti baskılarını iyice artırmaktadır. Kendiyle aynı düşünmeyen toplumun her kesimini karşısına almaktadır.

Bunun yanısıra hukukun üstünlüğü liginden hızla gerilemekteyiz. Daha önce 89 ülke arasında 59. Sırada iken 2018 yılı sonlarında126 ülke arasında 109. Sıraya geriledik.

Değerli arkadaşlar hukuk karın doyurmuyor, demokrasi, basın özgürlüğü karın doyurmuyor diyemeyiz.

Hukuk, demokrasi, soframızdaki ekmek, vatandaşımızın cebindeki parayla, mutfağımızdaki tencereyle yakından ilgilidir. Zira, hukukun olmadığı yerde güven olmaz, yatırım olmaz, işsizlik artar, iş olmayınca aşda olmaz.

Milletin derdini unutan, milletle irtibatını koparan mevcut iktidarın yerel yöneticileri de aynı akıbeti yaşamaya başladılar. Milletin değerleriyle kavga etmeye başladılar. Şöyle ki;

Geçtiğimiz günlerde Bursa Büyükşehir belediye başkanı seçimi çok az bir farkla kazanmıştı. Alinur Aktaş başkanlığını yaptığı, son yapılan büyükşehir belediye meclis toplantısında 30 Ağustos’da belediyeye ait toplu taşıma araçlarının ücretsiz olması talebi üzerine 30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir, hatta daha ileri giderek 30 Ağustos’u ormancılık günü ile aynı kefeye koymaktadır.

Görünen o ki, koltuklarının rantıyla sarhoş olanlar bu ülkenin değerleriyle ve insanlarıyla yollarını tamamen ayırmışlardır. Ağızlarından dökülenler ruh hallerini ortaya koymaktadır.

Unutulmamalıdır ki! 30 Ağustos Emperyalistlere karşı kazanılmış bir zaferdir. 30 Ağustos Milli Görüş ile kazanılmıştır.  30 Ağustos vatan için canını ortaya koyan milletimizin tüm dünyaya Anadolu’nun ve Trakya’nın bizim olduğunu ilan ettiği tarih, Anadolu’nun tapusunu bir kez daha aldığı gündür. Ve 15 Temmuzda bu topraklardan asla çıkmayacağımızın kanıtıdır.

 

Bursa büyükşehir belediyesi son on yıldır yönetilemez, hizmet edemez hale getirilmiştir. Bursa büyükşehir belediye başkanımıza bu büyükşehir belediye başkanlığı gömleği büyük gelmektedir. 81 vilayet içinde en borçlu birinci sıradaki belediye Bursa büyükşehir belediyesi olmuştur. Belediye iflas etmiş müflis tüccar durumundadır.

 

Ak parti genel başkanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle “metal yorgunluk” görünen o ki had safhaya ulaşmıştır. Bursa’da ak parti kurmaylar, büyükşehir ve diğer ak partililer hizmet üretemez, milletin değerleri ile çelişmeye başlamışlardır.

Bu duruma milletimizin değerlerini siyasetteki varlık sebebi gören, bu değerle hizmet etmeyi kendine şiar edinen yerli ve milli görüşün tek partisi Saadet Partisinden hiç kimse sessiz kalmayı beklemesin. Zira biz kalkınmanın ve hukukun üstünlüğünü değerlerimize bağlılığımızdan geçtiğine inanan kadim bir medeniyetin varisleriyiz.

Bu anlayışla, Bursa büyükşehir belediye başkanımız sayın Alinur Aktaş beye dini ve milli günlerimizi hatırlatmak istiyoruz.

Milli Günler

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

19 Mayıs Atatürkü anma ve Gençlik Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

15 Temmuz zaferi ve Demokrasi Bayramı

 

Dini Günler

Ramazan Bayramı

Kurban Bayramı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocatepe:30, Ağustos, Emperyalistlere, karşı, kazanılmış, bir, zaferdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı