Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 18:08
 
Mehmet Özhaseki'den Ali Babacan yorumu: Sonu hüsran olacak
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ak Parti'den istifa ederek yeni parti kurma hazırlıklarını hızlandıran Ali Babacan'la ilgili "Sonu hüsran olacak" yorumda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Mehmet Özhaseki'den Ali Babacan yorumu: Sonu hüsran olacak

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Özhaseki, TV1 televizyonunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları cevapladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Ak Parti'den istifa edip yeni parti çalışmalarını hızlandıran Ali Babacan'ın kararını yorumladı.

Özhaseki, "Yeni bir parti kurulsa da akıbetinin millet eliyle hüsran olacağını düşünüyorum, yakın tarihimizde gördüğümüz pek çok tabela partisi örneği gibi." dedi. 

Programda soruları cevaplayan Özhaseki, Ak Parti'ye katılan ilk belediye başkanı olduğunu belirtip, "Ankara'da parti açılırken balkon konuşmasında binanın açılışında belediye başkanları adına ilk konuşmayı da ben yaptım. Ben o gün yaptığım şeyden dolayı övünüyorum, şeref duyuyorum." ifadelerine yer verdi.

AHMET DAVUTOĞLU İÇİN DE BENZER ŞEYLER SÖYLENİYOR

Özhaseki, şunları söyledi:

 
"Son birkaç yılda bazı arkadaşlarımız bir yerlere doğru savrulmaya başladılar. Ufak tefek zaafları görerek yeni parti kurma teşebbüsünde olanları anlamıyorum. Ali Babacan istifa etmiş, parti kurucuları arasından ayrılmış. Basına yansıdığı kadar takip ediyoruz ve yorumlara bakıldığı zaman da yeni parti işaretleri de görünüyor gibi. Ahmet Davutoğlu için de basında benzer şeyler söyleniyor.
Mesele parti kurmak değil, doğru olduğunu düşündüğümüz eksik bir şey varsa bunu Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti yönetimiyle paylaşmaktır. Bugünlerde doğru adam, doğru sözleri muhatabıyla paylaşandır."

'BABACAN'IN PARTİSİNİN SONU HÜSRAN OLACAK'

Özhaseki, Ali Babacan'ın parti kurması halinde Ak Parti'den kopma olacağı yönündeki iddialara ilişkin de "Kurulan tüm yeni partiler illa ki şehirlerden birkaç kişiden karşılık bulurlar. Kırıldığını ifade edenler, muhalif olanlar bu partilere gidebilirler. Yeni bir parti kurulsa da akıbetinin millet eliyle hüsran olacağını düşünüyorum, yakın tarihimizde gördüğümüz pek çok tabela partisi örneği gibi." açıklamasını yaptı.  

 

'ABDULLAH GÜL'ÜN YENİ PARTİ İÇİNDE FONKSİYONU NEDİR BİLMİYORUZ'

Kayseri'de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül faktöründen dolayı milletvekilleri ve belediye başkanlarından bir kopuşun olup olmayacağına ilişkin soruya Mehmet Özhaseki, "Abdullah Gül şu an için herhangi bir açıklamada bulunmadı. O oluşum içerisinde Abdullah Gül'ün fonksiyonu nedir bilmiyoruz. Farazi şeyler üzerinden benim senaryo yazmam, konuşmam doğru olmaz. Ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Kayseri'de Ak Parti'den herhangi bir kopuş olmayacaktır. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve teşkilatımızın hepsi Ak Parti ilkelerini benimsemiş ve lideri Recep Tayyip Erdoğan'a gönülden bağlıdır." karşılığını verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mehmet, Özhaseki'den, Ali, Babacan, yorumu:, Sonu, hüsran, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı