Haber Detayı
04 Ocak 2021 - Pazartesi 11:05
 
MEMUR VE EMEKLİ ZAMLARI BELLİ OLDU
Türkiye İstatistik Kurumu'nun Aralık ayına ilişkin enflasyon verilerini açıklamasıyla birlikte memur ve memur emeklilerinin alacağı enflasyon farkı da belli oldu.
EKONOMİ Haberi
MEMUR VE EMEKLİ ZAMLARI BELLİ OLDU

Memur ve emekli zamları belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre enflasyon aralık ayında yüzde 1,25 oranında arttı. 6 aylık dönemde memur ve memur emeklilerin alacağı enflasyon farkı yüzde 4,37 olarak açıklandı.  Bu kapsamda memur zammı yüzde 7,36, SSK ve Bağkur emekli zammı yüzde 8,36 oldu.

 

MEMUR VE EMEKLİ ZAMLARI BELLİ OLDU

Hükümetle yapılan  toplu sözleşme gereği memur ve memur emeklilerinin Ocak maaşlarına yüzde 3 zam olacak. Verilerin açıklanmasının ardından ortaya çıkan enflasyon farkı da maaşlara yansıtılacak. Daha önce yılın ilk yarısı için 2020'nin ikinci yarısındaki enflasyonun yüzde 4'ün üzerinde kalan kısmının enflasyon farkı olarak yansıtılması düzenlenmişti.

Bu kapsamda devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak. 12 milyona yakın SSK ve Bağ-Kur emeklisine de Ocak ayı maaşları zamlı ödenecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MEMUR, VE, EMEKLİ, ZAMLARI, BELLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı