Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 17:22
 
MENDERESİN MİLLİ SAVUNMA BAKANI DARBEYI BİLDİĞİ HALDE MENDERESE BİLGİ VERMEDİ
AK Partili Metiner'den iktidarı karıştıracak ''ihanet'' iması! AK Partili Eski Milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, 27 Mayıs’ın yıldönümünde yaptığı açıklamada AK Parti'yi karıştıracak bir imada bulundu.
GÜNDEM Haberi
MENDERESİN MİLLİ SAVUNMA BAKANI DARBEYI BİLDİĞİ HALDE MENDERESE BİLGİ VERMEDİ

Eski Milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, 27 Mayıs’ın yıldönümünde yaptığı çağrıda “ihanet” mesajı verdi.

“Bugün sadece darbecilere karşı çıkarsak eksik ve yanlış olur. Darbenin siyasi ayağı en az darbeciler kadar lanetli. Menderes’in en yakın siyasetçi arkadaşları tarafından uğradığı ihanet bir o kadar lanetli” diyen Metiner 27 Mayıs mesajında, DP lideri Adnan Menderes’in Milli Savunma Bakanı’nın darbeyi bildiği halde Menderes'e haber vermemesine dikkat çekti.

Metiner o mesajında, “Darbeyi bildiği halde onu Menderes’ten saklayan ve Yassıada’da da Menderes’in ipini çeken DP’li Milli Savunma Bakanı Ethem Menderes gibi siyasetçilerin içerdeki ihaneti darbeci-siyasetçi ilişkisi bağlamında ders çıkartılması gereken ibretamiz örneklerdir” ifadelerini kullandı.


Metiner’in, Star gazetesinin sosyal medya hesabından paylaşılan mesajının tamamı şöyle:

    #27Mayıs, askeri darbenin yıldönümü bugün... Bugün sadece darbecilere karşı çıkarsak eksik ve yanlış olur... Darbenin siyasi ayağı en az darbeciler kadar lanetli... Menderes’in en yakın siyasetçi arkadaşları tarafından uğradığı ihanet bir o kadar lanetli... Menderes’in MSB’nın ihaneti, darbecilerin ihanetinden bin beterdir, unutmayalım... “Şartlar tamam olduğunda ihtilal meşru olur.” diyen CHP lideri Milli Şef İnönü ile darbeyi bildiği halde onu Menderes’ten saklayan ve Yassıada’da da Menderes’in ipini çeken DP’li Milli Savunma Bakanı Ethem Menderes gibi siyasetçilerin içerdeki ihaneti darbeci-siyasetçi ilişkisi bağlamında ders çıkartılması gereken ibretamiz örneklerdir.

    Buna DP içinde en etkili ve yetkili konumda bulunan Refik Koraltanların Fuat Köprülülerin ihanetini de eklediğinizde bugün için çıkartılacak dersin önemi ortaya çıkar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MENDERESİN, MİLLİ, SAVUNMA, BAKANI, DARBEYI, BİLDİĞİ, HALDE, MENDERESE, BİLGİ, VERMEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı