Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 15:15
 
Merkez Bankası yönetiminde deprem!
Merkez Bankası'nın genel müdürlüklerinden görev yapan kişilerin tamamı görevden alındı. Yaşanan bu gelişme Merkez Bankası'nda büyük deprem etkisi meydana getirdi.
EKONOMİ Haberi
Merkez Bankası yönetiminde deprem!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Merkez Bankası eski Başkanı Murat Çetinkaya arasında faiz indirimi konusunda yaşanan gerilimin etkileri devam ediyor.

Merkez Bankası'nın 'Banka Meclisi' eski Başkan Murat Çetinkaya döneminde göreve getirilen genel müdürlerin tamamını görevden aldı.

Ayrıca Merkez Bankası'nın para politikalarına yön veren ve beyin takımı olarak görev yapan genel müdürlerin tamamı 'Banka Meclisi' tarafından görevden alınırken, birçok genel müdür yardımcısı ve müdür de uzman statüsünde görevlendirildi.

Diğer taraftan ekonomistler, Merkez Bankası'ndaki görevden almalara ilişkin ise çekirdekten yetişmiş uzman kadronun tasfiye edilmesi değerlendirmesinde bulundu.

Edinilen bilgilere göre, görevden alınan genel müdürlerin isim listesi ise şu şekil:

Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürü Dr. Pınar Özlü, Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürü Yavuz Yeter, Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Ayşe Gül Sayın, Kurumsal Dönüşüm Koordinatörü Zafer Orhan, Kurumsal Risk Yönetimi Genel Müdürü Mustafa Begün, Operasyon Genel Müdürü Dr. Ali Çufadar, Piyasalar Genel Müdürü Orhan Kandar, Strateji ve Kurumsal Yönetim Genel Müdürü Mehmet Sercan Arslan ve Çetinkaya'dan önce göreve getirilen Baş Ekonomist Doç. Dr. Ali Hakan Kara.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Merkez, Bankası, yönetiminde, deprem!,
Yorumlar
Haber Yazılımı