Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 14:15
 
MHP lideri Bahçeli yeni çözüm sürecinin aktörü olacak
Yeniçağ yazarı Murat Ide, AKP'nin MHP lideri Devlet Bahçeli'ye 23 Haziran İstanbul seçimlerinde ortalıkta fazla görünmesine dair talepte bulunulduğuna dair iddiaların olduğunu ifade etti.
GÜNDEM Haberi
MHP lideri Bahçeli yeni çözüm sürecinin aktörü olacak

Yeniçağ yazarı Murat Ide, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Mitili İstanbul'a atacağız' açıklamalarıyla ilgili önemli yazı kaleme aldı.

'İstanbul'a mitili atacağız' açıklaması yapan Bahçeli'nin 23 Haziran seçimlerine giderken ortalıkta fazla görünmediğini ifade eden Murat Ide, "Devlet bey, 'Mitili İstanbul'a atacağız' dedi. Ancak şu ana kadar İstanbul'a atılmış bir mitil yok. Kurmayları İstanbul'da ama Devlet bey yok" değerlendirmesinde bulundu.

 

AKP'NİN BAHÇELİ'YE İSTANBUL'A MİTİLİ ATMA DEDİĞİ İDDİA EDİLDİ

AKP-MHP Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Kürt seçmenlerinin oyunu alabilmesi için AKP'nin Bahçeli'ye 'Gelme, görünme, geri çekil' şeklinde talepte bulunduğuna dair iddiaların olduğunu ifade eden Ide, "Ancak şunu hemen söyleyeyim, Devlet beyi yıllardır tanırım.. Bir şeyi aklına koyduysa mutlaka yapar. Hele de ona, "Gelme, görünme, geri çekil" gibi bir hadsizlik yapılırsa, üstüne üstüne gider. Gerçekten de bir Genel Başkana, "Gelme" demek büyük hadsizliktir. Hayati bir seçim için çaba sarf etmek isteyen bir Genel Başkana, "Zarar verirsin" demek, büyük hakarettir. O yüzden, ben Devlet Bahçeli'nin bu hadsizliğe sessiz kalmayacağını tahmin ediyorum" dedi.

 

 

"BAHÇELİ YENİ AÇILIM SÜRECİNİN AKTÖRÜ!"

AKP'nin Devlet Bahçeli'yi bazı durumlara zorladığını ifade eden Ide, "Bence Devlet beyi fazla zorluyorlar. Zorlarken de refüze ediyorlar. Bir yandan muhalefeti 'PKK ile işbirliği yapmakla' itham ettiriyorlar, diğer yandan, daha kapsamlı, daha vahşi ve daha akılsız bir açılım sürecinin aktörü haline getirmeye kalkıyorlar. Sonuçta da, dediğim gibi, İstanbul'a atılacak mitil kalmadığı gibi, İstanbul sokaklarına çıkacak yüz de kalmıyor" şeklindeki ifadeleri kullandı.

Ayrıca Ide, Bahçeli'nin yeni çözüm sürecinin aktörü olacağına dair iddiada da bulundu.

Bahçeli'nin 'yeni çözüm süreci'nin aktörü olacağını iddia eden Ide, konuya ilişkin yazısında şu ifadelere yer verdi:

 

"Ben size bir şey diyeyim mi;
Çok değil, 3 yıl önce, biri bana deseydi ki, Devlet bey ve kurmayları, açılım sürecinin aktörü haline gelecek,
'Kürdistan' diyebilen dillerin avukatı olabilecek,
Diyarbakır'daki konuşmasını; 'Ne Mutlu Türküm Diyene' diye bitiren Devlet Bahçeli'nin, yine Diyarbakır'da konuşmasına 'rojbaş' diye başlayanlarla ittifak kuracağını söyleselerdi, söyleyene 'deli' der geçerdim..
Oldu...Bu da oldu."
Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, lideri, Bahçeli, yeni, çözüm, sürecinin, aktörü, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı