Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 11:20
 
Önce beton sonra jilet
2009 yılında Türkiye ile Suriye arasındaki vize uygulaması karşılıklı olarak kaldırılmıştı. Aradan geçen zamanda Suriye’de emperyalist plan işledi ve çıkartılan iç savaşla Suriye sınırı Türkiye için bir tehdit durumuna geldi.
GÜNDEM Haberi
Önce beton sonra jilet

Suriye ile Türkiye arasındaki 911 kilometrelik sınır hattının 781 kilometresine, her biri 1 ton ağırlığında modüler beton blokları döşendi. Yetmedi şimdi de ek olarak tel, çit ve jiletli tel ile yeni önlemler alınıyor.

Hatay’da, Suriye’den Türkiye sınırına kaçak geçişlerin önlenmesi için daha önce yapılan, beton bloklardan oluşan duvarlara ek olarak tel çit ve jiletli tel ile yeni önlemler alınıyor. Tesislerde hazırlanan, 1 metre yüksekliğinde, 2,5 metre genişliğinde ve 1 ton ağırlığında olan beton blokların sınırdaki noktalara yerleştirilmesine devam ediliyor.

Sınırda ayrıca duvarların üzerine çit konulurken, onun da üzerine jiletli tel döşeniyor. Yaklaşık 20 kilometrelik sınır hattı, 6 ayda beton duvar, çit ve jiletli tel ile örüldü. Hazırlanan 1 ton ağırlığındaki bloklar ile çit ve jiletli tellerin, sınırın Türkiye tarafına montesi sürdürülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Önce, beton, sonra, jilet,
Yorumlar
Haber Yazılımı