Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 10:51
 
Parayı Lidyalılar vergiyi Sümerler peki biz neyi bulduk?
AKP'nin ekonomi uygulamaları tepki çekmeye devam ederken aşırı vergilerin vatandaşın yaşamına büyük bir darbe vurduğu görülüyor.
GÜNDEM Haberi
Parayı Lidyalılar vergiyi Sümerler peki biz neyi bulduk?

 

AKP'nin üretime dayalı olmayan ve tüketimi teşvik eden ayrıca yüksek ithalat eksenli ticaret anlayışı Türkiye'nin ekonomik dengelerini sarsmaya devam ediyor.

Elektrik ve su faturalarının yaklaşık yarısı akaryakıtın ise üçte ikisi vergi olduğu bilinirken Türkiye'de uygulanan bu ekonomik politikalar vatandaş için dayanılmaz bir noktaya geldiği görülüyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı video paylaşımıyla dikkat çekti.

Video paylaşımında AKP'nin vatandaşlara uyguladığı vergi politikasını eleştiren Karamollaoğlu, "Korkarım yakında soluduğumuz havadan bile vergi alacaklar" şeklindeki tepkiyi gösterdi.

AKP'nin ekonomi politikasını akılsızlık olarak değerlendiren Karamollaoğlu, "İktidarın yaptığı sorumsuz harcamalar, akılsız yatırımlar neticesinde vergiler vatandaş için bir ödev olmaktan çıkmış adeta zulüm haline dönmüştür" şeklinde eleştirdi.

 

Ayrıca uygulanan vergilerin zulüm niteliğinde olduğunu aktaran Karamollaoğlu "Parayı Lidyalılar icat etmiş, Vergiyi Sümerler, verginin vergisini ise ülke olarak biz bulmuşuz. Dünyanın hiçbir yerinde emsali yok bunun" ifadelerini kullandı.

Korkarım yakında soluduğumuz havadan bile vergi alacaklar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Parayı, Lidyalılar, vergiyi, Sümerler, peki, biz, neyi, bulduk?,
Yorumlar
Haber Yazılımı