Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 13:36
 
SAADET KUDÜS MİTİNGİ YAPIYOR
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, hafta sonu İstanbul’da düzenlenecek ‘Büyük Kudüs Mitingi’ ile ilgili önemli bir çağrıda bulundu.
GÜNDEM Haberi
SAADET KUDÜS MİTİNGİ YAPIYOR

İHTİLAFLARI KENARA BIRAKIP İTTİFAK YAPMA GÜNÜ
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, hafta sonu İstanbul’da düzenlenecek ‘Büyük Kudüs Mitingi’ ile ilgili “Kudüs demek Mekke, Medine, Şam, Trablus, Urumçi, Arakan, İstanbul demektir. Bugün Kudüs için bütün kimliklerden sıyrılıp tek bir yürek olma günüdür. Bütün siyasi partileri mitinge davet ediyorum. Meclis’teki bütün partilerin ittifak halinde Amerika’nın bu kararına tepki göstermesini hem takdirle hem de şükranla yâd etmeyi bir vazife görüyorum” çağrısında bulundu.

 


DÜNYA SİYONİZM’İNE KARARLILIĞIMIZI GÖSTERECEĞİZ
Kudüs’ün İslam âlemi için önemine değinen Karamollaoğlu, “Kudüs demek Mekke, Medine, Şam, Trablus, Urumçi, Arakan, İstanbul demektir. Eğer bugün Kudüs’ü müdafaa edemezsek yarın Diyarbakır’ı, Konya’yı, İstanbul’u müdafaa edemeyiz. Bu sebeple dünya Siyonizm’ine kararlılığımızı göstermek için Yenikapı’da olacağız” dedi.

 

 

BÜTÜN PARTİLERİ MİTİNGE DAVET EDİYORUZ
Siyasi görüşü, partisi, ideolojisi ne olursa olsun herkesi 9 Şubat Pazar günü İstanbul Yenikapı’da düzenleyecekleri ‘Büyük Kudüs Mitingi’ne davet ettiklerini belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Bugün Kudüs için bütün kimliklerden sıyrılıp tek bir yürek olma günüdür. Bugün Kudüs için ihtilaflarımızı bir kenara bırakma, ittifak etme günüdür. Bütün siyasi partileri mitinge davet ediyorum. Meclisteki bütün partilerin ittifak halinde Amerika’nın bu kararına tepki göstermesini hem takdirle hem de şükranla yad etmeyi bir vazife görüyorum. İslam dünyası, içinde bulunduğu tartışmalardan sıyrılmalı Siyonizm’e karşı tek bir yürek olmayı başarmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizi bir kere daha 9 Şubat Pazar günü Yenikapı’ya davet ediyorum. Gayret bizden, zafer Allah’tan. İnşallah Yenikapı’da buluştuğumuz gibi en kısa zamanda özgür Kudüs, özgür Mescid-i Aksa’da hep beraber buluşacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAADET, KUDÜS, MİTİNGİ, YAPIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı