Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:27
 
Saadet Partisi İstanbul seçim kampanyası yol haritasını açıkladı
Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, 23 Haziran seçim kampanyası yol haritasını açıkladı. Saadet 23 Haziran'da "İhtiyacımız Var" sloganını kullanacak.
GÜNDEM Haberi
Saadet Partisi İstanbul seçim kampanyası yol haritasını açıkladı

 

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kararıyla iptal edilen ve 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için seçim kampanyası yol haritasını Şişli'de Grand Cevahir Hotel'de açıkladı. Saadet Partisi, 23 Haziran İstanbul seçimi için "İhtiyacımız Var" sloganını kullanacak. Gökçınar, mağduriyetler ve şahıslar üzerinden siyaset yapılmasını eleştirdi.

 

Tanıtmadan Sorumlu Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, "Nefret dilinden uzak, tebessüm ettiren, birlik ve beraberliği ön planda tutacak bir kampanyayı İstanbullular için hazırladık. Sloganımız; ihtiyacımız var. Ayrıştırmaya değil, birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Çatışmaya değil, dayanışmaya ihtiyacımız var. Bu slogan bize, toplum olarak yitirdiğimiz bütün değerleri ve neye ihtiyaç duyduğumuzu da hatırlatacaktır. Yıllardır sürdürülen siyasi üslupsuzluk iki kutuplu bir toplumu ortaya çıkardı ancak bu durum bizi memnun etmiyor. İstanbullular da memnun değil. Huzurdan uzak bir istanbul’u, adaletten yoksun İstanbul’u, kardeşlikten bihaber İstanbul’u, hoşgörüden habersiz İstanbul’u, kim kazanırsa kazansın bir anlam ifade etmeyecektir." diye konuştu.


Yazıcı'nın kampanya sunumu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle;  

"Toplumsal vicdanı yaralayan bir karar verildi: Öncelikle insan olduğumuzdan ve bu ülkenin birer vatandaşı olduğumuzdan ötürü üzerimize çok önemli vazifeler düşmekte. Sorumluluklarımızın farkında birer birey olarak adalete, barışa, kardeşliğe ihtiyacımız var.  Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, kalp kırmadan, yalan söylemeden çalışacak insanlara ihtiyacımız var.  31 mart seçimlerinden bu yana yaklaşık 2 aylık bir süre geçirdik. Toplumsal vicdanı yaralayan bir karar ile herkesin gözleri önünde İstanbul seçimlerinin iptali ile karşılaştık. Bu karara dair hem partimiz, hem de genel başkanımız sayın Temel Karamollaoğlu en sert eleştirileri yaptı, kararın yanlışlığını her ortamda dile getirdi. Tekrar karara dair cümle kurmayacağız.

Siyasal atmosferi etkileyen bir partiyiz: Önümüzde, 23 Haziranda gerçekleştirilecek İstanbul BB Başkanlığı seçimi var. Seçime kendi adayımız ile devam etme kararımızı açıklamıştık. Bu karar dahi kamuoyunda büyük tartışmalara sebebiyet verdi. Saadet Partisi yarım asırlık hareketin siyasal temsilcisidir. Türk siyasetinde yeni bir aktör değildir. Mazisi tertemizdir. Türk siyasetinde dahi var olması bu ülke için sigortadır. Geçmişte olduğu gibi bugünde siyasal atmosferi etkileyen bir parti olmayı sürdürmekteyiz.

Kampanyamız toplumun ortak ihtiyaçlarını hatırlatacak: 31 mart seçimlerine Saadet Partimiz bir kampanya ortaya koymuştu ve bu kampanya ile 82 Milyon insanın ve diğer tüm siyasi partilerin ilgi odağı olmuştu. 23 Haziran’da ise başta 16 milyon İstanbul olmak üzere bütün Türkiye’nin huzura, barışa, refaha kavuşması için bir kampanya yürütecektir. Kampanyamız, kutuplaştırılan ve ayrıştırılan bir topluma, ortak ihtiyaçlarını hatırlatacak bir kampanya olacak. Ortak değerlere vurgu yapacak bir kampanyamız olacak. İstanbulluların ortak değerlerini ortak arzularını göz önünde buldurduk.

Ayrıştırmaya değil birlikte yaşama ihtiyacımız var: Nefret dilinden uzak, tebessüm ettiren, birlik ve beraberliği ön planda tutacak bir kampanyayı İstanbullular için hazırladık. Sloganımız; ihtiyacımız var. Ayrıştırmaya değil, birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Çatışmaya değil, dayanışmaya ihtiyacımız var. Bu slogan bize, toplum olarak yitirdiğimiz bütün değerleri ve neye ihtiyaç duyduğumuzu da hatırlatacaktır. Yıllardır sürdürülen siyasi üslupsuzluk iki kutuplu bir toplumu ortaya çıkardı ancak bu durum bizi memnun etmiyor. İstanbullular da memnun değil. Huzurdan uzak bir istanbul’u, adaletten yoksun İstanbul’u, kardeşlikten bihaber İstanbul’u, hoşgörüden habersiz İstanbul’u, kim kazanırsa kazansın bir anlam ifade etmeyecektir.

Adayımız Necdet Gökçınar İstanbul'a huzur vadediyor: Biz Saadet Partisi olarak asıl vaatlerin bisiklet yolu, park, bahçe, metrobüs, metro vs olmadığını asıl vaat; bu saydıklarımızı huzur, barış ve kardeşlik içerisinde bir ve beraber olan toplumdur. İstanbul olarak, İstanbullular olarak neye ihtiyaç duyuyorsak bunu dillendiren Saadet Partisi olacaktır. Adayımız Sayın Necdet Gökçınar, İstanbul’a huzur vadediyor. Kavga ve çatışma ortamından yorulan İstanbul, Necdet Gökçınarla birlikte huzura kavuşacaktır.

Saadet Partisi karamsarlık ve umutsuzluğun karşısına dikiliyor: Son birkaç yıldır giderek seviye kaybeden siyasi dilin aksine Saadet Partisi olarak biz olmak bilinci ile hep kuşatıcı, yapıcı ve nazik bir dil kullandık. Seçimi kazanacakları umudunu gergin ve çatışmacı bir dile bağlarken İstanbullunun dilek ve beklentilerini görememek şüphesiz ki öncelikle oy sahiplerini büyük bir karamsarlığa itti. Bugün Saadet hem bu karamsarlık hem de umutsuzluğun karşısına dikiliyor.

 

Üçüncü bir yol sunmak mühimdir: İstanbul seçimlerinde rakamlar çok açık. Katılım oranı 83.88. Rakam yüksek gibi dursa da 1.704.325 oyun kullanılmadığı görülüyor. Ayrıca buna geçersiz kabul edilen 319.540 oy eklenince bu seçimin dışında kalan ya da bir başka ifade ile sahipsiz kalan oy sayısı 2 milyon 23 bin 865. Seçime bu açıdan bakıldığında ortada ikna edilmesi ya da kendilerine üçüncü bir yol olarak güvenebilecekleri bir alternatif sunmak mühimdir.

İstanbul'a ihtiyacı olacakları sunacak birikime sahibiz: Biz Saadet Partisi olarak düşündüklerimiz, sunduklarımız ve hayallerimizle bu büyük oy birikimine talibiz. Mecburiyet ya da zaruretle değil gönülle atılacak oylarla İstanbul’a ihtiyacı olacakları sunacak birikime ve gayrete sahibiz. Bugün sadece İstanbul için değil Türkiye için adalet duygusu kaybedilmiş bir değer. Ve adalete dair kaybedilenler zamanla demokrasiye dair de kaybedilenleri doğurur. Bu seçimde sahipsiz kalan 2 milyon küsur oyun müsebbibi işte bu histir. Saadet Partisi mağduriyet ve mazlumiyet oluşturan bu adaletsizliğe karşı da İstanbul seçiminin en güçlü ve onurlu duruşunu sergiliyor. Bir yerden başlayacak ve adaleti, hukuku yeniden hakim ve mukim kılacaksak bunun zamanı 23 Haziran, mekanı İstanbul, sahibi ise Saadet Partisidir."

 

 

Saadet Partisi İBB Adayı Necdet Gökçınar, “Adaleti temsil ettiğini söyleyenler buraya gelse yüzleri kızarır” ifadesini kullandı. Gökçınar, “Toplum mühendisleri yine işbaşında. Mağduriyetler ve şahıslar üzerinden siyaset yapılmaz. ‘Siz mağdur oldunuz buyurun başkan olun’ denmez. Böyle bir propaganda yapılıyor. Buna karşı uyarıcı olacağız” dedi. 

Gökçınar, “31 Mart'ta ben yok sayıldım. Bu nasıl bir siyasi ortam? Siz bunu en yukarıdan nasıl söyleyebiliyorsunuz? Bu ikisinden hangisini seçersen seç, gideceğin yer tanzim kuyruğudur.” dedi. ‘Seçime girmeyin’ baskısı yapıldığını belirten Gökçınar bunun nezaketsizlik olduğunu belirterek, “Siz girmeyin seçime” çıkışında bulundu. 

Gökçınar şöyle devam etti: 

 

Kendilerine bağlı basın da iki aday var diye yazdı 31 Mart’ta, ben de kendime baktım yok muyum acaba diye. Ekrem Bey var, Binali Bey var. Ya Necdet Bey ne oldu? Necdet ne olacak? Kimi saklıyorsunuz? Onlar da gelsin beraber konuşalım. Bu iki adaya oy verirsen gideceğin yer tanzim satış kuyruğudur İstanbul”

Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Saadet Partisi İstanbul iftar davetinde kendisi ile siyaset konuşmadıklarını belirten Gökçınar, aileleri ve çocuklarıyla ilgili sohbet ettiklerini aktardı. Gökçınar, “Ekrem beyle el ele de tutuştuk. Hepsi benim kardeşim. Binali beyi de davet ettik gelmedi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet, Partisi, İstanbul, seçim, kampanyası, yol, haritasını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı