Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 16:12
 
SAADET PARTİSİNDE CORONOVİRÜS AYARI
Saadet Partisinde Coronovirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle ülke genelinde toplantılara ara verdiğini duyurdu.
GÜNDEM Haberi
SAADET PARTİSİNDE CORONOVİRÜS AYARI

Saadet Parti ülke genelinde  Coronovirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle teşkilat mensuplarını uyararak, salgına karşı teşkilatlara tedbir almasını önerdi.

 

Bu çerçevede Genel Merkezden gelen yazılı açıklamada;

"Parti tüzüğümüzün; 15. maddesi birinci bendinde “ İl, İlçe olağan kongreleri bir üst kademe parti teşkilatının uygun görmesi ile belirlenecek yer ve tarihte yapılır.” ve yine aynı maddenin ikinci bendinde “Gerekli hallerde bir üst kademe yönetim kurulları bu tarihleri doğrudan doğruya tespit edebilirler ve değiştirebilirler” denilmektedir.

Parti tüzüğümüzün ilgili maddesi uyarınca ülke genelindeki koronavirüs(COVİD-19) salgını nedeniyle toplum sağlığı düşünülerek 31 Mart 2020 tarihine kadar yapılması düşünülen tüm il ve ilçe kongrelerimiz ileri bir tarihe ertelenmiştir" denildi.

 

Bursa il başkanlığıda bu çerçevede 20 Mart'ta yapılacak olan Nilüfer ilçe kongresini Nisan ayına erteledi. Genel merkezden gelen yazılı açıklama çerçevesinde bu ay yapılacak olan ilçe divan toplantılarıda ertelenmiş oldu.

Haftalık toplantılar kısmi olarak ertelendi. İsteyen ilçe teşkilatları haftalık toplantılarını başkanlık divanı düzeyinde yapabilecekler. İl yönetiminden her hafta ilçelere giden müfettişlerde bu hafta ilçelerine gitmeyecek.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SAADET, PARTİSİNDE, CORONOVİRÜS, AYARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı