Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 14:18
 
Soylu'ya "Akıllı ol" diyen şahıs: Kukla değilim, Trabzon’un evladıyım
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Trabzon'da "Akıllı ol" diye bağıran Mehmet Ali Sivaz, "Kukla değilim, Trabzon’un evladıyım" dedi.
GÜNDEM Haberi
Soylu'ya

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Trabzon Havalimanı'nda "Akıllı ol" diye seslenen inşaat işleriyle uğraşan Mehmet Ali Sivaz, kendisini savundu. Sivaz, "O günden sonra ne kaçakçılığım, ne örgüt üyeliğim kaldı. Benim tepkim Bakan'ın şahsına değil, AKP'li Belediye Başkanı'nın Trabzonlulara yönelik ‘Rum', ‘Pontus' gibi sözlerine tepkisiz kalmasınadır. Bakana hakaret etmedim, hakarete uğrayan aslında ben oldum" açıklamasında bulundu.

Hakkında çıkan iddialara karşın Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e açıklamalarda bulunan Sivaz, "Süleyman Soylu'ya o sözleri sarf etmemde CHP'lilerin teşviki olduğunu söyleyenler, açıkça yalan söylüyor. Ben kukla değilim. Trabzon'un evladıyım. Trabzonluya söylenen çirkin sözlere, Trabzonlu Bakan'ın tepkisiz kalmasına tepki gösterdim." diyerek şunları söyledi:

"Bizleri yaftalayan, ayrıştıran, bölen ve bunları görmezlikten gelen herkesle konuşmamız, uyarı yapmamız gerektiğine inanıyorum. Ailemde bir şehit, iki de gazi var. Gazilerden biri öz kardeşim. Ülkemin bölünmez bütünlüğüne karşı yapılan her türlü saldırı ve provokasyona karşı durmuş biriyim, her zaman da karşı duracağım

 

Medyada hakkımda linç kampanyası yürütülüyor. Adını-sanını bilmediği örgütlerin mensubuymuşum gibi gösteriliyorum. Ben Atatürkçü, demokrat ve laik düzenden yana sade bir vatandaşım. Yaşamım boyunca hiçbir örgütle en ufak bir ilgim ve temasım olmamıştır"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soylu'ya, "Akıllı, ol", diyen, şahıs:, Kukla, değilim,, Trabzon’un, evladıyım,
Yorumlar
Haber Yazılımı