Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 18:44
 
ULUDAĞA DOĞALGAZI BÖYLE GÖTÜRÜYORLAR
Uludağ oteller bölgesine doğalgazı, ormanları kırarak götürüyorlar.
BURSA Haberi
ULUDAĞA DOĞALGAZI BÖYLE GÖTÜRÜYORLAR

Uludağ oteller bölgesine doğalgaz götürmek için kesilen ağaçlar doğa severler tarafından tepkiyle karşılandı.

Türkiye'nin en güzel doğa güzelliklerinden biri olan Uludağ, oteller bölgesine doğalgaz götürme çalışmaları tam gaz gidiyor.

 

Bir doğa aşığı olan Yavuz Selim Sürer, sosyal medyadan tepki göstererek "bir haftadır uludağ'a doğal gaz ulaştırıldı haberleri yapılıyor, bu durum bir müjde gibi pazarlanıyor.. fakat bilmenizi isterim ki olayın aslı şudur;

Teferrüç mevkiinden başlanarak, Kadıyayla, Kirazlıyayla’dan Sarıalan’a kadar olan bölgede 10-15 metre genişliğinde 4 kilometre uzunluğunda yol açıldı. Yapılan tahribatı biraz olsun vicdan taşıyan herkes tasavvur edebilir.

Doğalgaz yalnızca boru hatlarıyla gelmiyor; iş makinalarıyla geliyor, beton mikserleriyle geliyor, inşaat firmalarıyla geliyor.

Kadim uludağ'ın bilekleri kesiliyor, namıdiğer keşiş dağına diz çöktürülüyor. Zamana ve mekâna şahitlik etmek iddiasında olan alnı secdeliler sessiz kalmakla yetinmiyor, bu işleyişe alkış tutuyor.

Sonra da diyorlar ki gençlik deist oluyor..

Sizin gibi müslüman olacaklarına varsın deist olsunlar belki bir gün doğru yola ulaşırlar.. Ama sizler aşağı ve bayağı kalabalıklar olarak o kadar eminsiniz ki bataklığınızın doğru yol olduğundan, o kadar eminsiniz ki sermayeye imanın islamın şartı olduğundan, ne bu dünyadan nasibiniz var ne de öte taraftan" diyerek tepkilerini dile getirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ULUDAĞA, DOĞALGAZI, BÖYLE, GÖTÜRÜYORLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı