Haber Detayı
23 Aralık 2020 - Çarşamba 16:21
 
YENİŞEHİR'DE MHP'LİLER NEDEN BİRBİRİNE GİRDİ!
BURSA Haberi
YENİŞEHİR'DE MHP'LİLER NEDEN BİRBİRİNE GİRDİ!

MHP'liler Yenişehir’de birbirine girdi! Yenişehir’in göbeğinde haliçi’nde yaşanan arbedeye vatandaşlar da şahit oldu.


Milliyetçi Hareket Partisi, Yenişehir İlçe Başkanlığında geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde partililer arasında parti binasında iddiaya göre kumar oynatılması nedeniyle kavga çıktı. MHP Yenişehir İlçe Başkanı ve yönetiminin, çıkan bu olayların ardından MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınacağı konuşuluyor.

 

Yaşanan olaylardan duyduğu rahatsızlığı dile getiren isminin verilmesini istemeyen bir parti yöneticisi; “Kavganın yaşandığı parti binamız, eskiden Yenişehir Osmanlı Mehteri tarafından kullanılırken Belediye seçimlerinden sonra Belediye Başkanımız Davut Aydın tarafından MHP Yenişehir İlçesine tahsis edildi. Parti binasına giriş için kumarhanelerde kullanılan özel kameralı giriş düzeneği kuruldu. Kurulan sistem sayesinde yukarıdan kimin geldiği görülüyor, kapı bir düğmeyle geceleri istenilen kişilere açılıyordu.” dedi. Pandemi dönemi ve yasak olmasına rağmen gece 21.00’dan sonra parti binasına kontrollü olarak girişler yapıldığı ve kumar oynandığı için buna tepki gösteren ülkücülerle, MHP’li ve sözde kendilerini Belediye Başkanı Aydın’ın yakını ve köylüsü olarak tanıtan kişiler arasında çıkan kavga sokağa kadar taştı.

 


Son zamanlarda Belediye üst yönetimi ve ilçede ki ülkücü camia arasında yaşanan sorunların bu kavga ile doruk noktasına ulaştığını ve bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getiren ilçe yöneticisi; MHP ilçe yönetiminden ülkücüler tasfiye edildi, dağdan gelip bağdakileri kovdular, Yenişehir’de Milliyetçi Hareket Partisi belediye tarafından yönetiliyor.” dedi.

 


2020 yılında yapmış olduğu tartışmalı ihaleler ve seçimlerde yakın çalışma ekibinde ki evli M.G. isimli bir belediye çalışanının genç bir kızı hamile bırakması olayını örtbas etmeye çalışan ve bu kişiyi koruyan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın, MHP Genel Merkezi tarafından soruşturma geçirdiği iddiası Yenişehir’de ülkücü camia arasında yüksek sesle dile getiriliyor.
Yaşanan bu gelişmeler sonrasında MHP Yenişehir’de sular durulmayacak gibi görünüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YENİŞEHİR'DE, MHP'LİLER, NEDEN, BİRBİRİNE, GİRDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı