Uncategorized

İmamoğlu, sahuru Bağcılar muhtarlarıyla yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar’da görev yapan 21 muhtarla sahurda buluştu. İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar’da görev yapan 21 mahalle muhtarıyla sahurda..

İmamoğlu, sahuru Bağcılar muhtarlarıyla yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar’da görev yapan 21 muhtarla sahurda buluştu.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bağcılar’da görev yapan 21 mahalle muhtarıyla sahurda bir araya geldi.

Muhtarlarla tek tek tanışan İmamoğlu, onlardan gelen talepleri dinledi. Pandemi ve ardından gelen ekonomik krizin etkilerini tüm Türkiye olarak yaşadığımızın altını çizen İmamoğlu, krizden en çok etkilenen kesimin gelir seviyesi düşük vatandaşlar olduğuna dikkat çekti.

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım bütçesini, göreve geldikleri 2019 yılı içerisinde, 2018’e göre 6 kat oranında artırdıklarına vurgu yapan İmamoğlu, bütçedeki sosyal yardımların payının yüzde 2-3 seviyesinden yüzde 15-16 seviyelerine çıktığını kaydetti.

“ASKIDA FATURAYLA ‘VİCDAN KÖPRÜSÜ’ KURDUK”

Kent yoksulluğunun kırsaldaki yoksunluktan daha zor ve acı sonuçları olduğunun altını çizen Başkan İmamoğlu, içinde bulunduğumuz dönemde, 500 binin üzerinde kumanya dağıttıkları bilgisini paylaştı. Pandeminin pik yaptığı dönemde bu rakamın 1 milyon 100 bin haneye kadar yükseldiğini aktaran İmamoğlu, “Bu zor günleri ümitle, umutla, çalışmayla, paylaşarak, birbirimizi hissederek aşacağız. Biz, bunları yaparken, bir yandan işlerimizi yaptık. Bir yandan öğrencilerimize burs verdik. Bir yandan dedik ki, ‘Anne evden çıkamıyor’; kartını verdik. Askıda fatura veya onun gibi başka uygulamalarla, vicdan köprüsü kurduk. İstanbul’da en doğru birinci adres fitreniz, zekatınız için biziz kardeşim. Çünkü biz, adresi veriyoruz. Verdiğimiz her şeyin devlete hesabını veriyoruz. Bizde adresleri var. Onu da bir tek biz biliyoruz, Allah biliyor yani; bir de devlet. Bu anlamda, bu zor günleri aşmanın yöntemi, modeli bu” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL