Dünya

Bakan Akar Tacikistanlı mevkidaşını ağırladı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tacikistan Savunma Bakanı Org. Sherali Mirzo ile bir araya geldi. ANKARA (İGFA) – Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmî davetlisi olarak Türkiye’de bulunan Tacikistan Savunma..

Bakan Akar Tacikistanlı mevkidaşını ağırladı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tacikistan Savunma Bakanı Org. Sherali Mirzo ile bir araya geldi.

ANKARA (İGFA) – Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmî davetlisi olarak Türkiye’de bulunan Tacikistan Savunma Bakanı Orgeneral Sherali Mirzo’yu Millî Savunma Bakanlığında askerî törenle karşıladı.

Tacikistan Savunma Bakanı Orgeneral Mirzo’nun Tören Mangasını selamlamasının ardından iki Bakan önce baş başa görüştü, ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.

İkili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konularının ele alındığı görüşmelerde, Bakan Akar tarafından; Türkiye ve Tacikistan arasındaki ortak inanç, tarihî ve kültürel bağlara vurgu yapıldı. Sınır güvenliği ile terörle mücadele konularında tecrübe paylaşımına hazır olunduğu bildirilirken, iki ülke arasında askerî eğitim iş birliğinin artırılmasının gerekliliği vurgulandı.

Heyetler arası toplantının ardından Türkiye ve Tacikistan arasındaki Askerî Çerçeve Anlaşması, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Tacikistan Savunma Bakanı Orgeneral Sherali Mirzo tarafından imzalandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL