Siyaset

Bursa Büyükorhan’da DEVA İlçe Başkanı istifa etti!

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde 8 aydır kurucu başkan olarak görev alan DEVA Partisi İlçe Başkanı Murat Bozkuş, görevinden istifa etti. BURSA (İGFA) – DEVA Partisi Büyükorhan İlçe Başkanı Murat Bozkuş, Bursa..

Bursa Büyükorhan’da DEVA İlçe Başkanı istifa etti!

Bursa’nın Büyükorhan ilçesinde 8 aydır kurucu başkan olarak görev alan DEVA Partisi İlçe Başkanı Murat Bozkuş, görevinden istifa etti.

BURSA (İGFA) – DEVA Partisi Büyükorhan İlçe Başkanı Murat Bozkuş, Bursa İl Başkanlığı’nı hedef göstererek, ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

DEVA Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’na 22 Nisan 2022 tarihli dilekçesini basınla paylaşarak yazılı açıklamada bulunan Murat Bzokuş, DEVA Partisi’ nin Bursa İl Başkanı, İlçe Sekreteri, Teşkilat Baskanı olmak üzere bazı  il yöneticilerinin de  Genel Başkan Ali Babacan’ ın hiç bir ilkesini önce kendi teskilat mensuplarına  bile göstermediğini öne sürdü.

Bozkuş,  yazılı açıklamasında, “Kendilerine biat etmeyenlere kadın erkek demeden mobing ve yıldırma politikalarını uygulandığına şahit olduğum için  22 Nisan 2022 tarih itibari ile istifamı İl Başkanlığına vermiş olarak ayrılmış  bulunmaktayım. Gördüğüm o dur ki, ilkelerimiz olan  tam demokratiklik ilce teskilat ve üyelerine uygulanmaması bunu halkımıza hiç uygulayamayacağı anlamını ortaya çıkarmaktadır. Benden değilsen ötekisin; ya beni yücelteceksin yada DEVA’ lı olmayacaksın söylemini sık sık ilce başkanlarına ve yöneticilerine dile getiren Bursa İl yönetimi, korkarım halkımıza özgürlük, liyakat ve de adaleti hiç  getiremeyecek yetkinliktedir. Köyleri yok sayan, ilçeleri nüfusuna göre dikkate alan ve oy potansiyeline yada etnik köken tipine  göre insanlara değer veren, kimseyi  önemli görmeyen  bir il yönetimi, benim il yönetimim asla olmayacaktır düşüncesi ile inancımı yitirmiş olarak bu alandan ivedilikle ayrılmamı sağlamıştır” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL