Uncategorized

Bursa Büyükşehir’de hizmet içi seminerlere devam

Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında bu kez personeline ‘Aile Hukuku ve Kadının Yasal Hakları’ konulu eğitimi verdi. BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2022 yılı kişisel gelişim..

Bursa Büyükşehir’de hizmet içi seminerlere devam

Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında bu kez personeline ‘Aile Hukuku ve Kadının Yasal Hakları’ konulu eğitimi verdi.

BURSA (İGFA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2022 yılı kişisel gelişim programında yer alan ‘Aile Hukuku ve Kadının Yasal Hakları’ konulu eğitim, Aile Kadın ve Çocuk Şube Müdürlüğü işbirliğinde Avukat Özlem Gürgen Eldem’in sunumuyla gerçekleştirildi.

Personele verilen mevzuat ve teknik eğitimlerinin dışında, kişisel gelişime katkı sunmak ve aile hayatında tarafların hukuksal hak ile yükümlülüklerine dikkat çekmek amacıyla verilen eğitim, Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanununu ele alan Avukat Özlem Gürgen Eldem, kadınların yaklaşık üçte birinin şiddet gördüğünü, şiddetin fiziksel, cinsel, psikolojik, sözlü, ekonomik ve dijital olarak gerçekleştiğini anlattı.

Eğitimde ayrıca; mülki amir tarafından verilecek koruyucu tedbir kararları, hakim tarafından verilecek koruyucu tedbir kararları ve hakim tarafından verilecek önleyici tedbir kararları üzerinde ayrıntılarıyla duran Eldem, şiddet önleme ve izleme merkezlerinin profesyonel ekiple 7/24 esaslı çalıştığını, konuya ilişkin valilik, kaymakamlık, polis, jandarma ve acil yardım gibi merkezlere başvuru yapılabileceğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL