Uncategorized

CHP’li Tanrıkulu’nun sözlerine Sason’daki şehit ailelerinden tepki

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “107 yıl önce 24 Nisan 1915’te yüzlerce Ermeni aydını İstanbul’da gözaltına alınıp, Çankırı, Ayaş, Ankara’ya sürüldü ve zorla kaybedildi. Kötülüğün miladı ile olan bu tarihle yüzleşmeden..

CHP’li Tanrıkulu’nun sözlerine Sason’daki şehit ailelerinden tepki

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “107 yıl önce 24 Nisan 1915’te yüzlerce Ermeni aydını İstanbul’da gözaltına alınıp, Çankırı, Ayaş, Ankara’ya sürüldü ve zorla kaybedildi. Kötülüğün miladı ile olan bu tarihle yüzleşmeden gerçek adalet sağlanamaz” sözlerine tepkiler devam ediyor.

BATMAN İGFA- CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun sözlerine bir tepki de Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan dernek başkanı Mutalip Çelik, Tanrıkulu’nun sözlerini kınadıklarını söyledi. Çelik, “Tanrıkulu’nu en şiddetli şekilde kınıyoruz, her fırsatta devlet karşıtı hareketler sergileyen teröristlerin  cenazelerine çekinmeden katılan, omuzlayan bir kişinin devletimize faydası düşünülemez. Ermeni soykırımı ile ilgili yaptığı paylaşımları ve devlet düşmanlığını kınıyoruz ve öyle zihniyetleri Gazi meclisimizde görmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL