Siyaset

DEVA: Silivri’deki işkence iddiaları araştırılmalı

Silivri Cezaevi’ndeki işkence ve kötü muamele yönündeki korkunç iddialarının gerçek olup olmadığının ivedilikle araştırılmasını isteyen DEVA Partisi, sonucunun kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini kaydetti. İSTANBUL (İGFA) – DEVA Partisi İstanbul Milletvekili..

DEVA: Silivri’deki işkence iddiaları araştırılmalı

Silivri Cezaevi’ndeki işkence ve kötü muamele yönündeki korkunç iddialarının gerçek olup olmadığının ivedilikle araştırılmasını isteyen DEVA Partisi, sonucunun kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini kaydetti.

İSTANBUL (İGFA) – DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, TBMM’de yaptığı basın toplantısında Silivri Cezaevindeki işkence ve kötü muamele iddialarını gündeme getirdi. Konuya ilişkin cezai ve idari işlem başlatılıp başlatılmadığına dair bilgi eksikliğine vurgu yapan Yeneroğlu, görüntülerin iddiaların doğru olduğunu düşündürdüğünü söyledi.

“Her ne kadar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü jet hızıyla toplu intihar girişimi iddialarını yalanlamış olsa da cezaevinde işkence ve kötü muamele iddialarının gölgesinde bir hükümlünün hayatını kaybettiği açıktır” diyen Yeneroğlu, “Vefat eden hükümlü Ferhan Yılmaz’ın yoğun bakım görüntülerinde bile darp izleri açıkça görülmektedir. Medyaya yansıyan iddialar sonrası cezaevini ziyaret ederek mahpuslarla görüşen Baroların ve diğer bazı sivil toplum örgütlerinin raporlarında, toplu intihar girişiminden önce bu mahpusların koğuşlarından süngerli odaya alındıkları ve burada işkence gördükleri şeklinde bilgiler yer almaktadır. Vefat eden hükümlüye ait görüntüler de Silivri 5 Nolu cezaevinde meydana gelen işkence iddialarının doğru olduğunu düşündürmektedir. Korkunç iddia ivedililikle araştırılmalıdır” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL