Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 17:20
 
GEMLİKTE KAR MESAİSİ
GÜNDEM Haberi
GEMLİKTE KAR MESAİSİ

Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, devam eden kar yağışlarından etkilenen köy yollarında çalışmalara devam ediyor.


Geçtiğimiz Pazar sabahı başlayan ve iki gün boyunca aralıksız devam eden kar yağışı, ilçe merkezinde çok fazla olumsuzluğa sebep olmasa da kırsal mahallelerde etkisini gösterdi. Yüksek yerlerde kar kalınlığı bir metreye yaklaştı. Ekipler, kapanan köy yollarına derhal müdahale ederek ulaşımın aksamasına engel oldu.


Kar yağışının Gemlik’te şimdiye kadar bir problem meydana getirmediğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan “Kar yağışının etkisini göstereceğini bildiğimizden hazırlıklarımızı tamamlamıştık. İlçe merkezimizde herhangi bir şikayetle karşılaşmadık. Haydariye, Güvenli, Feyziye gibi köylerimizde kar yer yer bir metreye yaklaştı. Yüksek köylerimizde bazı yollarımızın kapanması söz konusu olunca ekiplerimiz hızlıca müdahale ettiler ve yolları yeniden ulaşıma açtılar. Önümüzdeki günlerde de çalışmalarımız aralıksız devam edecek.”


Kar yağışlarının hafta sonuna kadar süreceği belirtilirken Gemlik Belediyesi’nin Fen İşleri, Temizlik İşleri, Sağlık İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlükleri ile ilçede herhangi bir problem yaşanmaması için teyakkuz halinde olacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GEMLİKTE, KAR, MESAİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı