Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 17:14
 
KESTEL ZİRAAT ODASI BAŞKANI EYÜP KILIÇ KILICI ÇEKTİ
Kestel ziraat odası başkanı Eyüp Kılıç, yem fiyatlarındaki fahiş artışlar üzerine ulusal marketlerin ve Diyanetin bağış kampanyasına ateş püskürdü.
GÜNDEM Haberi
KESTEL ZİRAAT ODASI BAŞKANI EYÜP KILIÇ KILICI ÇEKTİ

Kılıç sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamda;

Yaz kış hayvancılığın kahrını çeken artan yem fiyatları, bakım giderleri karşısında ayakta kalmaya çalışan ekmeğinin derdinde olan hayvan üreticilerimize destek beklerken Kurban Bayramı nedeniyle Diyanetin ve ulusal marketlerin başlattığı kurban bağışı hisse duyuruları tüm emekleri yerle bir etmiştir.

 

DİYANET VE ULUSAL MARKETLER SAMANIN KİLOSUNU 600’DEN 1000 TL'YE ÇIKTIĞINI BİLİYOR MU?

 

Soruyoruz fiyatı belirleyen mecralara yem çuvalını 70 - 80 TL'den 165 TL, samanın kilosunun 600 TL'den 1000 TL'ye çıktığından haberleri var mı acaba? Tabii ki yoktur nereden olacak, bu konu onların bilgisi dışında. Bilgisi dışında olanlar değil mi zaten dengeleri bozan. Kurban zamanı bir bakıyoruz fabrikacısı, cemaatçisi, yurtçusu herkes akbaba gibi çiftçimizin malına uçuşuyor, kurban satıp kar elde etmek istiyor. Bırakın da biz işimizi rahatlıkla yapalım da ekmeğimizi kazanalım. Bilgisi dışındaki olan işlerden uzak dursunlar da bu fiyatları bilenler belirlesin. Hiç olmazsa hakka hukuka girmeden, bir tarafa bağış yaparken diğer tarafı ezmede. Biz bakkaldan sebze meyve almıyoruzki fiyatlar böyle belirlensin. Kurban kesiyoruz Ama bu standartlaştırma kurbanı kurban olmaktan çıkarıp et olarak satın aldırıyor. Üreticilerimizin hassas bir dönemde geçtiği şu günlerde 2 kg süt 1 kg yem alamazken, neyin hesabı bu anlamakta zorlanıyoruz.

Kurbanın Allah'a yakınlaşmak için bir vesile olduğunu Diyanet'e hatırlatıyor ve Diyanet İşlerini asli görevlerini yapmaya davet ediyoruz dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KESTEL, ZİRAAT, ODASI, BAŞKANI, EYÜP, KILIÇ, KILICI, ÇEKTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı